4FOULEE – CHI4* Poznań

Międzynarodowe zawody i pokazy jeździeckie

Wydarzenia

05-06-2020 - 07-06-2020

Poznań

Hipodrom Wola Poznań, ul. Lutycka 34

Wybierz bilet

Organizator: Klub Sportowy Jumping Events Poznań

4FOULEE CHI4* Poznań - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie

 

Międzynarodowe zawody jeździeckie 4FOULEE CHI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym, trawiastym hipodromie Wola i łączą w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Zawody w skokach mają rangę czterech gwiazdek i pulę nagród bliską miliona złotych. Aż 5 z 15 konkursów zaliczanych będzie do światowego rankingu. Trzy z nich mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W piątek będzie to konkurs 150 cm z rozgrywką, w sobotę konkurs dwunawrotowy (145 cm - XI Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm). To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów.

 

Rozgrywane po raz pierwszy w ramach 4FOULEE zawody międzynarodowe w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi to niezwykłe widowisko. Składają się na nie trzy próby: ujeżdżenia, maratonu (po pagórkowatych i częściowo zalesionych terenach wokół samego hipodromu) i zręczności powożenia (na hipodromie). Wszystko to to połączenie elegancji, dynamiki i brawury niezwykłych pojazdów ciągniętych przez cztery szybkie i zwinne konie.

 

Nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności takich jak: tradycyjni ułani poznańscy, pony games, koncerty i musztry paradne orkiestr dętych z mażoretkami. Na kibiców czekają też liczne stoiska handlowe (głównie jeździeckie), gastronomiczne i specjalna strefa dla dzieci (animatorzy zabaw, przejażdżki na kucykach itp.).