4FOULEE CSI4* POZNAŃ

Widowiskowy, dynamiczny i elegancki sport jeździecki w najlepszym wydaniu.

16-06-2022 - 19-06-2022

czwartek: 14:00-20:00 / piątek i sobota: 8:00-20:00 / niedziela: 8:00-17:00

Poznań

Hipodrom Wola, ul. Lutycka 34

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: http://4foulee.pl/

Organizator: KS Jumping Events

Międzynarodowe zawody jeździeckie 4FOULEE CSI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym Hipodromie Wola. Łączą one w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami, obie w wydaniu międzynarodowym.

Zawody w skokach mają rangę czterech gwiazdek (CSI4*) i pulę nagród milion złotych. Aż 4 z 17 konkursów zaliczane będzie do światowego rankingu. Wszystkie one mają duży prestiż, stąd będą rozgrywane każdego dnia popołudniu. W czwartek będzie to konkurs (145 cm) o Wielką Nagrodę Wielkopolski, w piątek konkurs (150 cm) z rozgrywką (trofeum Piotra i Pawła patronów miasta Poznania), w sobotę konkurs dwunawrotowy (145 cm - XI Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix Poznania (160 cm), będące kwalifikacją do Mistrzostwa Świata 2022 i Mistrzostw Europy 2023. To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów.

Nie lada atrakcją dla publiczności będą zawody zaprzęgów czterokonnych w randze CAI3*. Na to niezwykłe widowisko składają się trzy próby: ujeżdżenie, maraton (po pagórkowatym terenie hipodromu) i zręczność powożenia. Wszystko to to połączenie elegancji, dynamiki i brawury bryczek ciągniętych przez cztery silne, zwinne i szybkie konie.

Nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności takich jak: pony games, koncerty i musztry paradne orkiestr dętych z mażoretkami.

Na kibiców czekają też liczne stoiska handlowe (głównie jeździeckie), gastronomiczne i specjalna strefa dla dzieci (animatorzy zabaw, przejażdżki na kucykach itp.).

Bilety ulgowe przysługują uczniom oraz studentom (za okazaniem legitymacji na wejściu).

Dzieciom do lat 7 przysługuje bezpłatny wstęp na teren wydarzenia. 

Szczegółowy program zawodów dostępny na stronie: http://4foulee.pl/