Muzeum Motoryzacji

Wystawy

01-05-2021 - 16-05-2021

sobota-niedziela: 10:00-17:00

Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wybierz bilet

Muzeum Motoryzacji zlokalizowane w pawilonie 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć perły klasycznej motoryzacji. Zaprezentowane w muzeum pojazdy pochodzą ze zbiorów członków Automobilklubu Wielkopolski, które zostało dodatkowo uzupełnione eksponatami z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych, w których każda prezentuje wyjątkowe klasyczne eksponaty z różnych stron świata. Wśród motoryzacyjnych perełek zobaczyć można, m.in pojazdy pochodzące z USA, Anglii, Francji, Belgi Niemiec, Włoch oraz Polski!

W muzeum czeka ponad 100 pojazdów pośród których możemy znaleźć nie tylko samochody osobowe, ale także wojskowe pojazdy specjalne, motocykle, stare rowery a nawet zabytkowy autobus!

Wyjątkowy klimat całej wystawy nadają przedmioty łączące się z daną epoką, z której pochodzą prezentowane pojazdy. Rekwizyty nawiązujące do lat 60, 70, czy 80-tych wspaniale oddają charakter minionych lat, przenosząc nas do czasów naszych ojców i dziadków.

Zachęcamy do odwiedzenia muzeum wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii oraz spędzić mile czas z rodziną obserwując interesujące zabytki klasycznej motoryzacji.

Organizatorami muzeum są Automobilklub Wielkopolski oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie.

Muzeum Motoryzacji czynne będzie do 16.05.2021.

Więcej informacji o muzeum jest dostępnych na stronie:

www.muzeumklasykow.pl