4FOULEE CSI4* Poznań

Wydarzenia

07-09.06.2019
www.4foulee.pl
Poznań
Hipodrom Wola Poznań, ul. Lutycka 34
KUP BILET

4FOULEE – CSI4* Poznań – wielki sport i atrakcyjne pokazy

Sport jeździecki na najwyższym światowym poziomie

Zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody 4FOULEE CSI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym trawiastym hipodromie Wola i mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Łączna pula nagród wynosi blisko milion złotych. Aż 5 z 15 konkursów zaliczanych będzie do światowego rankingu. Trzy z nich mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W piątek będzie to konkurs 150 cm z rozgrywką, w sobotę konkurs dwunawrotowy (145 cm - X Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm). To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. W minionych latach liczba flag na masztach wokół hipodromu przekraczała 20, a na listach startowych byli medaliści MŚ, ME i IO.

Każdy z konkursów ma swoją ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów. Skoki przez przeszkody to najbardziej widowiskowa i najbardziej popularna konkurencja jeździecka na świecie. Jej atuty to: dynamika i piękno konia, elitarność, elegancja i różnorodność.

Pokazy

Nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności, które uatrakcyjnią popołudnia na hipodromie i jego obrzeżach.

Kozacy

Kozacy w dziesięciokonnym pokazie dżygitówki. Dżygitówka to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. Jej rodowód wywodzi się z Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy; stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Kozacy wykorzystywali te umiejętności podczas walk. Dziś sztuka ta wzbudza wielkie emocje wśród publiczności, a także przenosi nas w czasie i pomaga przywołać historię tak nam odległą. Wszystkie elementy tej odmiany woltyżerki jeździec wykonuje na galopującym koniu. Należą do nich między innymi: zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, czy też zwisanie z boku konia. Jest to niezwykle efektowne, chwilami zapierające dech w piersiach widowisko. W role Kozaków wcielą się kaskaderzy grupy Pawła Apolinarskiego.

Tańczący koń

KÜR – dowolny program ujeżdżenia do muzyki w wykonaniu mistrzyni Polski Aleksandry Szulc z SKJ Golden Dream i jej niezwykłego konia GnL Mira P. W programie elementy wyższej szkoły jazdy takie jak: ciągi, lotne zmiany nogi w galopie, pasaże, piaffy i piruety. Wszystko to wykonywane w rytm dynamicznej i starannie dobranej muzyki. Przed pokazem odbędzie się krótka lekcja dla kibiców – ABC ujeżdżenia.

Pony Games

Najmniejsi miłośnicy sztuki jeździeckiej w zabawach na najmniejszych kucykach. Dwie 8-osobowe drużyny (dzieci w wieku 4 do 11 lat) do pokazu podczas 4FOULEE 2019 zostaną wyłonione w specjalnym konkursie.

Ułani

Podczas 4foulee odbędzie się konkurs X Memoriału Macieja Frankiewicza, zmarłego przed kilku laty wiceprezydenta Miasta Poznania, który był propagatorem sportu, jeździectwa i historycznej tradycji ułańskiej. Wręczenie nagrody zwycięzcy Memoriału odbędzie się w asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Jak zawsze przy tej okazji ułani zaprezentują swoje umiejętności.

Orkiestry

Orkiestra Dęta Swarzędz - koncert i musztra paradna z mażoretkami. Orkiestra uświetni też ceremonię dekoracji konkursu Grand Prix. Orkiestra Miasta Poznania zagra specjalny koncert standardów muzyki rozrywkowej.

Dzieci do lat 13 pod opieką dorosłych wstęp wolny. Bilety ulgowe przeznaczone tylko dla młodzieży szkolnej i studentów (za okazaniem legitymacji).

Ceny biletów - promocja do 30 kwietnia 2019 lub do wyczerpania puli promocyjnej

Bilet  piątek 7.06 15 zł Bez rejestracji
Bilet sobota 8.06 25 zł Bez rejestracji
Bilet niedziela 9.06 35 zł Bez rejestracji
Karnet normalny piątek-niedziela 7-9.06 55 zł Bez rejestracji
Bilet ulgowy piątek 7.06 10 zł Bez rejestracji
Bilet ulgowy sobota 8.06 15 zł Bez rejestracji
Bilet ulgowy niedziela 9.06 30 zł Bez rejestracji
Karnet ulgowy piątek-niedziela 7-9.06 35 zł Bez rejestracji
 

STRONA WYDARZENIAKUP BILET