Classical Grand Ballet – “Jezioro Łabędzie”

Wydarzenia

28.01.2020
19:00
Poznań
Sala Ziemi, Poznań Congress Center (wejście od ul. Śniadeckich)
KUP BILET

Balet rosyjski i doskonała muzyka Czajkowskiego na żywo!

Grand Classical Ballet – jeśli klasyczny balet kojarzysz z wycieczką szkolną, zapomnij. Tutaj uderzy Cię potężna energia taneczna, czystość i urok młodości, ponadczasowa fabuła oraz doskonała prezentacja. Wyjątkowości dodaje indywidualny styl i artystyczny smak zespołu. Tłem dla niezwykłej historii jest stara niemiecka legenda o przepięknej dziewczynie Odette, przemienionej w białego łabędzia. Tylko miłość i wierność są w stanie zdjąć z niej urok. Triumfalna droga „Jeziora Łabędziego” – jednego z najlepszych baletów romantycznych – trwa już od ponad stu lat i do dziś jest prawdziwym klejnotem baletu klasycznego.

Zespół organizuje liczne tournée, m.in. w miastach Francji, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Polski, Rumunii, USA, Chin. Prawdziwą perłą w repertuarze jest „Jezioro Łabędzie”, czyli opowieść o miłości, zdradzie, mistycyzmie, dobru i złu. Połączenie genialnej muzyki P. Czajkowskiego i choreografia M. Petipy i L. Ivanova tworzą szczególną magię spektaklu. Nie dziwi więc fakt, iż w balecie klasycznym to właśnie łabędź stał się jego powszechnie uznawanym symbolem.

Soliści

Julia Kulik

Zasłużona artystka Ukrainy, solistka Kijowskiego Baletu Narodowego, laureatka międzynarodowych konkursów. W jej repertuarze znajdują się m.in. takie partie jak: Odette/Odile w „Jeziorze Łabędzim”, Księżniczka Aurora w „Śpiącej królewnie”, Księżniczka w „Dziadku do orzechów”, Nikija i Gamzatti w „Bajaderze”, Medora w „Korsarzu”, Frygia w „Spartakusie”.

Sergey Krivokon

Czołowy solista Narodowego Baletu Kijowskiego, uczeń wybitnych nauczycieli baletu klasycznego N. D. Pradchenki i A. V. Lagody z Kijowskiej Szkoły Choreografii. W swoim repertuarze ma m.in. partie Księcia Zygfryda w „Jeziorze Łabędzim”, Księcia Désiré w „Śpiącej królewnie”, Konrada w „Korsarzu”.

Evgeniy Kuchvar

Czołowy solista Baletu Dnieprowskiego, w swoim repertuarze ma m.in. partie Księcia Zygfryda i Rotbarta w „Jeziorze łabędzim”, Księcia w „Dziadku do orzechów”, Księcia Désiré w „Śpiącej królewnie”, Konrada w „Korsarzu”, Basilio w „Don Kichocie”, Księcia Alberta w „Giselle”, Romea i Tybalta w balecie „Romeo i Julia”.

KUP BILET