Wyścigi Konne 11.08.2019

Wydarzenia

11.08.2019
14:00
Warszawa
Tor Służewiec ul. Puławska 266
Organizator: Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Konia z rzędem temu, kto wie, od kiedy ścigano się na terenie ziem polskich! Pierwsza pewna data, którą śmiało możemy ogłosić początkiem ery dokumentowania wydarzeń związanych z wyścigami, to rok 1777. Wtedy to na drodze z Woli do Ujazdowa klacz należąca do Kazimierza Rzewuskiego pokonała z kretesem konia angielskiego posła, niejakiego sir Charlesa Whitwortha.

Dzięki temu zdarzeniu dzisiejszy Tor Służewiec to jeden z najstarszych i najpiękniejszych torów wyścigowych w Europie! Silnie ukonstytuowanie już od 80 lat wyścigi konne przyciągają rzesze warszawiaków oraz turystów z kraju i z zagranicy. Jest to równocześnie najważniejszy ośrodek wyścigów konnych w Polsce. Ta 138-hektarowa enklawa zieleni w sercu miasta jest atrakcyjnym terenem nie tylko dla rodzinnej rozrywki na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim unikalnym miejscem pełnym sportowych emocji. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie doświadczyć możemy również elegancji znanej z angielskich filmów. Podczas specjalnych wydarzeń istnieje strefa dress-code. To w niej możemy podziwiać stosowne stroje oraz eleganckie damy.

Dzisiaj ta pozornie elitarna dziedzina sportu jest dostępna również dla Ciebie! Zabierz rodzinę, dzieci, znajomych i spędź emocjonujący dzień na świeżym powietrzu podziwiając nie tylko piękne i potężne zwierzęta ale również trzymając kciuki za zawodników!