Fantastyczny Festiwal Wyobraźni STARFEST 2023

Wydarzenia

20-10-2023 - 22-10-2023

Lublin

Targi Lublin S.A., 20-406 Lublin, ul. Dworcowa 11

Wybierz bilet

Organizator: Targi Lublin S.A. oraz Fundacja Po Innej Stronie Mocy

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2023 jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. Cały budynek Targów Lublin na trzy dni przeniesie się w świat fantastyki!

W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się istotną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajduje coś dla siebie.

Taki właśnie jest StarFest: urzekający różnorodnością, nęcący powabem i atrakcyjnością, kroczący ku gwiazdom. Wyluzuj się i baw z nami na wielkim lubelskim festiwalu!

Wśród miłośników książek, komiksów, seriali, filmów i gier znajdziesz bratnie dusze, spędzisz wspaniale czas i będziesz długo wspominać spędzone tu chwile. Krążąc między atrakcjami, zafascynujesz się kolorytem przestrzeni, feerią pięknych strojów i gwiazdami, które zeszły na ziemię, by zaszczycić StarFest 2023 swą obecnością.

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się mnóstwo wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

  • spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury,
  • prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularno-naukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;
  • konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów;
  • wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;
  • stoiska handlowe i tematyczne;
  • przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń.

To też może Cię zainteresować