Festiwal Psalmów Dawidowych "Psalmy Pokoju i Miłosierdzia" - "Tylko Razem"

Wydarzenia

21-08-2022

19:00

Kolbuszowa

Stadion Sportowy, ul. Wolska 2

Wybierz bilet

Festiwal Psalmów Dawidowych – VII edycja

21 sierpnia 2022 r.

Stadion sportowy, Kolbuszowa, podkarpackie

Festiwal Psalmów Dawidowych – nieprzerwanie od 2016 r. organizowany przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR.

Idea Festiwalu nawiązuje do heroicznej postawy Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej: (Józefa, Wiktorii i ich siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone), która została rozstrzelana w 1944 roku podczas II wojny światowej za udzielenie schronienia Żydom. Ich bohaterska postawa motywuje do opowiadania się za wartością pokoju na świecie, do wzajemnego poszanowania i szacunku oraz do walki o każde życie.

Na jednej scenie spotkają się trzy narody: żydowskie – który był prześladowany w czasie II wojny światowej, polski – który bohatersko bronił wolności i życia swoich obywateli i ukraiński – który obecnie jest w stanie wojny. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie.

Program Festiwalu, gdzie wystąpią:

część żydowska - Avraham Fried

część ukraińska - Kalush Orchestra, Marysia Karakevych, która wraz z Rodziną

część polska: Psalmy Pokoju i Miłosierdzia - Piotr Rubik, Golec uOrkiestra, Andrzej Lampert, Grzegorz Kupczyk, Barbara Gąsienica Giewont, Izabela Szafrańska, Magdalena Kołcz – Wrzesień, Grzegorz Wilk, orkiestra i chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Kompozytorami utworów „Psalmy Pokoju i Miłosierdzia” są: Piotr Rubik, Golec uOrkiestra, Michał Jurkiewicz do tekstów Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego i Jerzego Łysińskiego

oraz Zespół niemaGotu