Forever Tango

FOREVER TANGO to widowisko taneczne uznane za najlepszy musical koncertowy, a w Theatre on the Square był prezentowany bez przerwy przez 92 tygodnie i wracał tam przez następne sezony!

ZMIANA TERMINU Z 24.05.2020 NA 20.02.2021

Koncerty

20-02-2021

19:00

Poznań

Sala Ziemi, Poznań Congress Center

Organizator: Viva Music

ZMIANA TERMINU Z 24.05.2020 NA 20.02.2021

Informujemy, że w związku z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, wydarzenie zostaje przesunięte na późniejszy termin. Wydarzenie "Forever Tango" w miejscowości Poznań zaplanowane pierwotnie na 24 maja 2020 o godz. 19:00, zostało przełożone na 20 lutego 2021, godz. 19:00. Miejsce pozostaje bez zmian. Bilety zachowują ważność.

Jeśli nowy termin Tobie nie odpowiada, możesz zrezygnować z udziału i skierować prośbę o zwrot opłaty za zakupiony bilet lub wymienić go na voucher na inne koncerty organizowane przez Viva Music, takie jak: Fast Love a Tribute to George Michael (październik 2020), Simon & Garfunkel Story (listopad 2020), The Rocket Man a tribute to Sir Elton John (grudzień 2020). Możesz to zrobić najpóźniej do 20.05.2020. W tym celu prosimy kierować się instrukcjami zawartymi w informacji przesłanej przez Tobilet.pl lub kontakt [email protected]

----------------------------------------------

MIĘDZYNARODOWA SENSACJA – FOREVER TANGO LUISA BRAVO

 

Zmysłowe i wyrafinowane tango to świat, w którym wszystko można powiedzieć jednym ruchem nogi, szarpnięciem ręki, klepnięciem stopy i łukiem brwi.

FOREVER TANGO to widowisko taneczne wykreowane i wyreżyserowane przez Luisa Bravo, które przez Bay Area Theatre Critics Circle w San Francisco zostało uznane za najlepszy musical koncertowy, a w Theatre on the Square był prezentowany bez przerwy przez 92 tygodnie i wracał tam przez następne sezony.

Widowisko zostało także nagrodzone w roku 1996 prestiżowym wyróżnieniem Simpatia na festiwalu Spoleto we Włoszech.

W widowisku biorą udział światowej sławy tancerze tanga z Argentyny, wokalista i zespół muzyczny wykorzystujący takie charakterystyczne dla tego gatunku instrumenty jak bandoneon.

Prezentowane przy oryginalnej i tradycyjnej muzyce tańce są wynikiem współpracy tancerzy z reżyserem Luisem Bravo, który mówi: „Tango, to uczucie, że tańczysz historię, która opowiadasz w kilka minut. To taniec namiętny i melancholijny, czuły i jednocześnie gwałtowny. Tańczysz go z kimś, ale jest jednocześnie twoim wewnętrznym przeżyciem. Tango to coś więcej niż taniec, muzyka, dramat, kultura, to sposób na życie”.

”FOREVER TANGO opowiada historię narodzin tanga w Argentynie w XIX wieku, do której przybyło tysiące ludzi, porzuciwszy rozpadającą się Europę. Emigranci do Ameryki Południowej odnajdywali się w zatłoczonych barach na narożnikach ulic, arrabales (peryferyjnych knajpach) oraz w enramadas (dość szemranych przybytkach). Tango narodziło się w samotnej j gwałtownej egzystencji tychże ludzi.
Pierwotnie odrzucone przez argentyńskie społeczeństwo jako nieprzyzwoite, tango stało się nocnym szaleństwem wyższych klas Paryża, kiedy argentyńscy intelektualiści uczyli go podczas podróży zagranicznych. Tango szybko rozprzestrzeniło się w Europie i Ameryce, a ostatecznie zostało ponownie sprowadzone do Argentyny, choć nie uległo przekształceniom. Zrodzone w burdelach i knajpach Buenos Aires tango może być uznawane za najbardziej znany produkt eksportowy Argentyny.

Twórca FOREVER TANGO, Luis Bravo to światowej klasy wiolonczelista, który występował ze znanymi orkiestrami symfonicznymi na całym świecie. Jego wybitne osiągnięcia obejmują występy w Los Angeles Philharmonic, Colon Theatre Opera House, Buenos Aires Philharmonic i innych prestiżowych zespołach na całym świecie.

W skład zespołu FOREVER TANGO wchodzą Argemira Affonso (kostiumy), Luis Bravo (oświetlenie), Mike Miller (dźwięk) i Jean-Luc Don Vito (makijaż). Víctor Lavallén dyrektor muzyczny / aranżer i kompozytor części muzyki.

FOREVER TANGO zadebiutowało na Broadwayu w czerwcu 1997 roku na ośmiotygodniowym cyklem występów, a później było prezentowane przez kolejne 14 miesięcy i odtąd wracało do Nowego Jorku na Broadway trzy razy. Ostatni z pobytów to lato 2013 roku w Walter Kerr Theatre.

Tak o Forever Tango pisały prestiżowe magazyny:
„Zmysłowa, uwodzicielska przyjemność. ”--- USA Today.
„Wieczór czystej przyjemności! Zmysłowy, elegancki, olśniewający! ”--- The New York Daily News.

Ty też musisz w tym uczestniczyć!

 

To też może Cię zainteresować