Mecze SPECHOUSE PSŻ Poznań – sezon 2021

Sport

11-07-2021 - 15-08-2021

Poznań

Stadion POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1

Wybierz bilet

Sport żużlowy w stolicy Wielkopolski ma tradycję sięgającą lat 30 XX wieku. Mówi się, że to właśnie Poznań jest kolebką tej niezwykle emocjonującej dyscypliny. Historia czarnego spotu w grodzie Przemysława była jednak od początku bardzo zwiła. Liczne wzloty i upadki spowodowały, iż żużel w ligowym wykonaniu powrócił dopiero w XXI wieku, kiedy to powołano do życia klub PSŻ Poznań. Początek był bardzo udany, ponieważ po błyskawicznym awansie - już w 2007 roku PSŻ Poznań można było oglądać w walce na I ligowych torach. Kibice żużla zapewne pamiętają jaskrawożółte kewlary, a szczególnie ten Adama Skórnickiego. Lider Skorpionów jadąc w swoim przyozdobionym frędzlami kombinezonie, niespodziewanie 9 sierpnia 2008 roku zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. Był to jednocześnie bodaj największy sukces zawodnika reprezentującego PSŻ Poznań w historii tego sportu.

Rok 2017 to wskrzeszenie drużyny z Poznania, tym razem na zmodernizowanym stadionie i z ambitnym planem zbudowania „mody na żużel” w stolicy Wielkopolski. Pierwsze sezony pokazały, że zainteresowanie kibiców tą dyscypliną w Poznaniu jest bardzo duże, co z całą pewnością przyczyni się do wzmacniania pozycji  sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski.

---------------------------------------------------------------------------------------

TERMINARZ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW II LIGI 2021

 

Niedziela, 08 sierpnia 2021, godzina 17:00

SpecHouse PSŻ Poznań - Trans MF Landshut Devils

 

Niedziela, 15 sierpnia 2021

SpecHouse PSŻ Poznań - MSC Wolfe Wittstock

 

 

Regulamin sprzedaży biletów i karnetów

Regulamin imprezy masowej

 

Dzieci do 7 roku życia - wstęp wolny

Emeryci i renciści - przy wejściu na stadion wraz z biletem ulgowym należy okazać ważną legitymację ZUS

Dzieci i młodzież szkolna oraz studenci od 7 roku życia do 24 roku życia - przy wejściu na stadion wraz z biletem ulgowym należy okazać ważną legitymację szkolną lub studencką