Muzeum Etnograficzne - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Muzeum EtnograficzneMuzeum EtnograficzneMuzeum EtnograficzneMuzeum EtnograficzneMuzeum EtnograficzneMuzeum

 

 

 

Muzeum

01-12-2022 - 31-12-2022

wtorek-czwartek: 10:00-17:00, piątek: 11:00-20:00, sobota-niedziela: 11:00-17:00

Poznań

ul. Grobla 25, wejście od ul. Mostowej 7

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-etnograficzne/

Organizator: Muzeum Narodowe w Poznaniu

W Muzeum Etnograficznym na trzech wystawach można zapoznać się z obiektami, które są przekrojem zbiorów własnych tego Oddziału.

Wystawa „Rzeczy mówią. 100 lat zbiorów etnograficznych w Poznaniu” proponuje nowatorskie, zgodne z założeniami antropologii przedmiotu,  podejście do muzealiów. Każdy z 76 eksponowanych na niej obiektów został potraktowany  jako samodzielny przedmiot, mający do „opowiedzenia”  swoje historie, w tym te, które mogą dopowiadać widzowie przy pomocy stołu multimedialnego.

Na wystawie „Czarno na białym w kolorze” można zobaczyć 50 najstarszych fotografii (z lat 1890 – 1939) , które specjalnie na użytek tej wystawy zostały pokolorowane. Monochromatycznie utrwalony świat naszych przodków  można zobaczyć po raz pierwszy w wersji   k o l o r o w e j.

Wystawa „TY BAMBRZE” jest opowieścią o Bambrach widzianych z zewnątrz - „okiem sąsiada”, przez pryzmat utartych przez lata  obiegowych opinii, według których przypisywano im cechy uznane jako typowe dla Bambra. Przyjdź, poznaj, skonfrontuj i… miej swoje własne zdanie.

--------------

Wejście do obiektów możliwe jest maksymalnie na 30 minut przed zamknięciem.

Uwaga! W dniach 6 stycznia, 1 maja, 3 maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, 15 sierpnia, 11 listopada – we wszystkich oddziałach Muzeum obowiązują niedzielne godziny otwarcia.

Regulamin.

To też może Cię zainteresować