Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w Poznaniu

 

 

Muzeum

01-01-2022 - 31-01-2022

wtorek-czwartek: 10:00-17:00, piątek-sobota: 11:00-20:00, niedziela: 11:00-17:00

Poznań

Aleje Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-narodowe-w-poznaniu/

Organizator: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu, liczące 150 lat, należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. Zbiory prezentowane są w pięciu muzeach poznańskich: Galerii Malarstwa i Rzeźby, Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Wielkopolskim Muzeum Wojskowym i Muzeum Etnograficznym oraz trzech wielkopolskich rezydencjach: Muzeum Pałacu w Rogalinie, Muzeum Zamku w Gołuchowie i Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

W samym sercu miasta znajdziemy okazały gmach z 1904 r., który wraz z nowym skrzydłem mieści wyśmienitą Galerię Malarstwa i Rzeźby. Prezentowane są w niej bogate zbiory sztuki polskiej od średniowiecza po wiek XX. Do najważniejszych należy kolekcja barokowych portretów trumiennych oraz dzieła polskich mistrzów, m.in. Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Jana Matejki. Galerię warto też odwiedzić dla zbiorów malarstwa niderlandzkiego, holenderskiego i włoskiego oraz jedynego w Polsce zbioru malarstwa hiszpańskiego, którego perłami są arcydzieła Zurbarana i Ribery.

--------------

Wejście do obiektów możliwe jest maksymalnie na 30 minut przed zamknięciem.

Uwaga! W dniach 6 stycznia, 1 maja, 3 maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, 15 sierpnia, 11 listopada – we wszystkich oddziałach Muzeum obowiązują niedzielne godziny otwarcia.

Regulamin.

To też może Cię zainteresować