Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Muzeum A. Mickiewicza w ŚmiełowieMuzeum A. Mickiewicza w ŚmiełowieMuzeum A. Mickiewicza w ŚmiełowieMuzeum A. Mickiewicza w ŚmiełowieMuzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie

 

 

od 1 grudnia 2022 do 31 stycznia 2023 - NIECZYNNE

Muzeum

01-12-2022 - 31-12-2022

wtorek-niedziela: 9:00-15:00

Śmiełów

Śmiełów 1, 63-210 Żerków

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-a-mickiewicza-w-smielowie/

Organizator: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Pałac w Śmiełowie mieści się w klasycystycznej rezydencji z końca XVIII w., zaprojektowanej przez architekta Stanisława Zawadzkiego. Wizyta w pałacu jest żywą podróżą po miejscach związanych z Adamem Mickiewiczem. Oprócz niewątpliwie pięknej architektury część północną i wschodnią siedziby otoczył ogród krajobrazowy będący miniaturą parku angielskiego. Pałac śmiełowski poza ciekawymi eksponatami, wyróżnia się tym, że został usytuowany w wyjątkowo uroczym miejscu. W parku okalającym pałac można znaleźć zakątki prawdziwie romantyczne: ziołowy „ogródek Zosi” opisany w Panu Tadeuszu oraz „Dąb Mickiewicza”.

Co możesz zobaczyć odwiedzając Muzeum Pałac w Śmiełowie? Zapraszamy do podziwiania rękopisów Adama Mickiewicza, osobiste pamiątki, pierwodruki. Ekspozycja oddaje atmosferę siedziby ziemiańskiej, z meblami w stylu biedermeier oraz obrazami powstałymi w okresie od XVII do XIX w.

--------------

Wejście do obiektów możliwe jest maksymalnie na 30 minut przed zamknięciem.
od 1 grudnia 2022 do 31 stycznia 2023 - NIECZYNNE

Regulamin.

To też może Cię zainteresować