Muzeum Sztuk Użytkowych - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuk Użytkowych

 

 

W związku z akcją „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”, w której Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu również bierze udział, wstęp do muzeum, na wszystkie wystawy i wydarzenia tam odbywające się w listopadzie jest BEZPŁATNY. 

Muzeum

01-12-2022 - 31-12-2022

wtorek-czwartek: 10:00-16:00, piątek 10:00-17:00, sobota-niedziela: 10:00-16:00

Poznań

Góra Przemysła 1, 61-768 Poznań

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-sztuk-uzytkowych/

Organizator: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Sztuk Użytkowych mieści się w zamku Przemysła z przepięknym widokiem na miasto i okolice z wysokiej, 43 metrowej wieży zamkowej.

Co możesz zobaczyć w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu? To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym wśród 2000 obiektów znajdują się meble, wyroby z ceramiki, szkła i metalu, broń, biżuteria, tkaniny, stroje i dodatki do nich. Eksponowane tu przedmioty umożliwiają poznanie i zrozumienie ludzkich potrzeb, pragnień i zainteresowań na przestrzeni epok - od średniowiecza po współczesność. Pamiętając o królewskiej przeszłości miejsca, w którym muzeum jest usytuowane, wyodrębniono przestrzeń poświęconą Przemysłowi II oraz dziejom zamku.

Na wystawie stałej przyjęto określoną narrację, dzięki której muzeum staje się opowieścią o człowieku. W każdej epoce, którą macie okazję zobaczyć, wyznaczono wątki powiązane z  panującymi w tym czasie ideami, trendami, klimatem i  smakiem oraz osiągnięciami artystycznymi.  Pokazywane eksponaty dobrano pod kątem ich  związku z człowiekiem - w aspekcie materialnym i duchowym, a także w sferze prywatnej i publicznej, na różnych etapach jego życia.

--------------

Wejście do obiektów możliwe jest maksymalnie na 30 minut przed zamknięciem.

Regulamin.

To też może Cię zainteresować