Spacer w Chmurach na Mazurach Wieża widokowa w Kurzętniku

Atrakcje

01-10-2023 - 31-12-2023

10:00-20:00

Kurzętnik

Kurza Góra, ul. Kurza 1

Wybierz bilet

Wieża Widokowa w Kurzętniku to niewątpliwie turystyczna perła Warmii i Mazur, z której rozciąga się wspaniały widok na Wzgórza Dylewskie, pradolinę i rozlewiska rzeki Drwęcy oraz historyczne wzgórze zamkowe w Kurzętniku.
Spacer na Wieżę ścieżką widokową pozwoli nie tylko zapoznać się z wyjątkową konstrukcją wykonaną z drewna akacjowego (Wieżę budowali cieśle z polskich gór), ale także na podziwianie okolicznej przyrody czy dzikiej zwierzyny. Prowadząca na Wieżę ścieżka liczy blisko dwa kilometry a w jej przebiegu znajdują się instalacje edukacyjne, nawiązujące do czasów średniowiecza. Nie każdy bowiem wie, że pierwotnie to właśnie w Kurzętniku miało dojść do słynnej bitwy z 1410 roku… Dlaczego tak się nie stało i wojska Jagiełły z Krzyżakami starły się pod Grunwaldem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na naszej ścieżce edukacyjnej.

LETNIA PROMOCJA

Będąc na Kurzej Górze trudno oprzeć się innym atrakcjom, dostępnym na terenie ośrodka, który jest największą stacją narciarską w północnej Polsce. Znajdziecie u nas nie tylko trzy trasy zjazdowe, ale także całoroczny kompleks największych w Europie zjeżdżalni tubingowych*. A tubing to nic innego niż zjazd w „oponie” specjalnie przygotowanymi torami. Na Kurzej Górze do dyspozycji gości dostępnych jest sześć torów. Trzy szybkie proste, dwa z zakrętami jak górskie serpentyny skrzyżowane przy pomocy tunelu i jeden z wyskocznią i lądowaniem na wielkiej pneumatycznej poduszce…

W Letniej promocji bilet wstępu na Wieżę oraz do strefy tubingu to 52 i 59 złotych.

* Dostępność atrakcji zależna jest od pogody. Brak dostępności ze względu na złą pogodę nie jest podstawą do zwrotu biletu.