SPEAKING CONCERT - My name is Giovanni

Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów.

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA Z 27.04.2020 NA 27.09.2020

Wydarzenia

27-09-2020

19:00

Poznań

Aula UAM ul. Wieniawskiego 1

Wybierz bilet

Organizator: Fundacja Fabryka Sztuki

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA Z 27.04.2020 NA 27.09.2020

Informujemy, że w związku z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego wydarzenie w Poznaniu zostaje przesunięte z 27.04.2020 na 27.09.2020, miejsce oraz godzina bez zmian. Bilety zakupione na wydarzenie, z gwarancją niezmienności ceny, będą obowiązywać w czasie nowego terminu.

--------------------------------

SPEAKING CONCERT - My name is Giovanni

Jak wyglądają Speaking Concerts?

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki,multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń. Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

MY NAME IS GIOVANNI

Fascynująca podróż w głąb jednego z największych muzycznych arcydzieł – opery „Don Giovanni” W.A. Mozarta, odsłaniająca kulisy jego powstania, proces kompozycyjny Mozarta, oraz jego stosunek do publiczności. Sensacyjne dociekania wzbogacone będą demonstracjami multimedialnymi, projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Pradze oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu. Całość opatrzona błyskotliwym komentarzem z akcentami przedniego humoru. Finałowa scena II aktu opery zostanie zaprezentowana w specjalnym opracowaniu z udziałem DJ-a!!!

To też może Cię zainteresować