Spektakl - PIPPIN

Polska premiera musicalu, który po raz pierwszy został zaprezentowany na Broadwayu w 1972 roku. Teatr Muzyczny w Poznaniu pokazuje nową wersję z 2013 roku.

Spektakle

07-06-2020

17:00

Poznań

Teatr Muzyczny ul. Niezłomnych 1E

Wybierz bilet

Na scenie oglądamy historię następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina, który po zabiciu ojca, króla Karola Wielkiego, obejmuje władzę. To, co interesuje go najbardziej to intrygi i władza. Pewnego dnia postanawia jednak przewartościować swoje życie i cieszyć się każdą jego chwilą.

Autorem Pippina jest Stephen Schwartz, czterokrotny zdobywca Grammy oraz trzykrotny laureat Oscara. Sam spektakl otrzymał cztery prestiżowe nagrody Tony w 2013 roku. Poznańska wersja, Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia, klimatem nawiązuje do słynnego filmu Parnassus w reżyserii Terry’ego Gilliama. Nie zabrakło w nim także elementów teatru pantomimy, teatru lalkowego, teatru tańca, a także komedii dell’arte. Widzowie poznają siłę manipulacji oraz marzeń, które mogą okazać się destrukcyjne.

Spektakl stanowi komentarz do współczesności, a zarazem przypomina, że w imię sławy ludzie gotowi są na najpodlejsze czyny. Piosenki i sceny zbiorowe musicalu z jednej strony nawiązują do melodyjnej stylistyki muzyki pop, a z drugiej wykorzystują taneczne elementy muzyki Rn’b i soul i jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia włączyły je do repertuaru tak znane czarnoskóre grupy jak The Jacksons Five, czy The Suprems. Wersja z 2013 ukazuje nową szatę dźwiękową musicalu, przybliżając go do współczesnych standardów brzmieniowych. Utwory takie jak „Magic to do”, „Corner of the sky” czy „Simple joys” pozostają w pamięci jeszcze na długo po zakończeniu przedstawienia.

Reżyserem jest spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, który w Teatrze Muzycznym w Poznaniu z powodzeniem zrealizował Footloose i Madagaskar  – musicalową przygodę. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska, scenografię zaprojektował Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman.

Bilety ulgowe przysługują na spektakle, w których są przewidziane następującym osobom: dzieciom do ukończenia 18 roku życia, osobom niepełnosprawnym, uczniom oraz studentom do ukończenia 26 roku życia, doktorantom, rencistom oraz emerytom, na podstawie stosownych dokumentów potwierdzających status uprawniający do ulgi. Przy kontroli biletów wymagane jest okazanie dokumentu uprawniającego do korzystania z danej ulgi.

 

To też może Cię zainteresować