Spektakl - ZAKONNICA W PRZEBRANIU

Musical na podstawie słynnego filmu Zakonnica w przebraniu z 1992 roku.

Spektakle

11-10-2020

17:00 / 19:00

Poznań

Teatr Muzyczny ul. Niezłomnych 1E

Wybierz bilet

Musical na podstawie słynnego filmu Zakonnica w przebraniu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej.

Barowa piosenkarka Deloris Van Cartier jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Ten postanawia ją zabić. W ramach pomocy oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Przełożona znajduje dla niej miejsce w zakonnym chórze.

Deloris w krótkim czasie zostaje dyrygentem i wprowadza do zespołu nowego ducha, który potrafi wskrzesać zmarłych!

Autorem muzyki jest Alan Menken (Piękna i bestia, Sklepik z horrorami, Gazeciarze), laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Za Zakonnicę w przebraniu został nominowany pięciokrotnie do Tony Awards, w tym za najlepszy musical. Poznańską wersję wyreżyserował Jacek Mikołajczyk (Nine, Rodzina Addamsów). Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch (Jekyll & Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar), za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk (Chłopi, Rodzina Addamsów), scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński (Nędznicy, Hair), a kostiumy Ilona Binarsch (Producenci, Rodzina Addamsów). Publiczność usłyszy przeboje odwołujące się do najlepszych wzorców muzyki tanecznej lat 70., przywołujące na myśl kultowy zespół BeeGees, solistki – Dianę Ross i Donnę Summer czy film Gorączka sobotniej nocy.  Nie zabraknie takich hitów jak: „Weź mnie do nieba”„Pokaż głos” czy „Szerzyć miłość czas”. Autorem polskiej wersji językowej jest Jacek Mikołajczyk. Premiera Zakonnicy w przebraniu odbyła się w 2009 roku w Londynie. Dwa lata później spektakl zadebiutował na Broadwayu. Poznańska realizacja:

 „Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?”. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto. „Zakonnica w przebraniu" to spektakl także o tym, że nie trzeba bać się zmian, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wydają się rewolucyjne, a sam duch zmian jest równie inspirujący, co inny Duch, mający przecież podstawowe znaczenie dla zakonnic. W ogóle musical i kościół mają ze sobą wiele wspólnego: i tu, i tu śpiewa się o miłości. Czasem, jak się okazuje, w gorących rytmach disco."

Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu

Spektakl przeznaczony dla widzów od 12 roku życia.

Bilety ulgowe przysługują na spektakle, w których są przewidziane następującym osobom: dzieciom do ukończenia 18 roku życia, osobom niepełnosprawnym, uczniom oraz studentom do ukończenia 26 roku życia, doktorantom, rencistom oraz emerytom, na podstawie stosownych dokumentów potwierdzających status uprawniający do ulgi. Przy kontroli biletów wymagane jest okazanie dokumentu uprawniającego do korzystania z danej ulgi.

ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO NA PREMIERZE! BOSKIE SZALEŃSTWO!

--------------------------------------

Przypominamy, że wydarzenie w POZNANIU zostało przeniesione na dzień 11.10.2020. Zakupione bilety na wydarzenie będą obowiązywać w czasie nowego terminu. Serdecznie zapraszamy! Jeżeli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt na [email protected]. Do zobaczenia!

--------------------------------------

To też może Cię zainteresować