Szanta Claus Festiwal

Koncerty

03-12-2021 - 04-12-2021

piątek 19:00-01:00, sobota 10:00-03:00

Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: http://szantaclaus.org/

UWAGA

Gdy morze jest spokojne, sternikiem może być każdy...

Kolejny raz niestety spotkał nas sztorm, ale tym razem zgubne prądy zepchnęły nas na mieliznę.

Sami nie wierzymy, że to piszemy, ale XV SZANTA CLAUS FESTIWAL w tym roku nie odbędzie się.

Nie wypłynęliśmy jeszcze z portu, a więc przeczekanie sztormu na otwartym oceanie nie jest możliwe. W obliczu zmian wytycznych Ministerstwa Zdrowia dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych, a także w związku z nieoczekiwanymi problemami zdrowotnymi ekipy organizacyjno-technicznej, na które niestety grog nie pomoże, zmuszeni jesteśmy podjąć najrozsądniejszą w obliczu występujących faktów decyzję.

Nie odbędą się zaplanowane koncerty, przegląd konkursowy oraz wydarzenia towarzyszące, na które czekaliście tak bardzo jak my. W obecnej sytuacji nie jest także możliwa organizacja transmisji on-line.

Po roku 2020 z Szanta Claus Festiwalem na cumach, gdy udało nam się zgromadzić Was tak fantastycznie przed ekranami komputerów, w tym roku najbardziej zależało nam na spotkaniu na żywo - na radosnym gromadzeniu się wokół festiwalowej sceny i pełnych entuzjazmu śpiewach w tawernie festiwalowej, nie mówiąc już o dziecięcej zabawie na koncercie organizowanym specjalnie dla najmłodszych.

Wszystkich tych, którzy podjęli już kroki, by być z nami w Poznaniu, gorąco przepraszamy. Oczywiście możliwy jest zwrot nabytych biletów w miejscach ich zakupy - w CIK-u i na tobilet.pl

Zapewnienie Wam bezpieczeństwa i komfortu jest dla nas priorytetem, a wiadomo, że dobry żeglarz, to zdrowy i żywy żeglarz, wykazujący się przy tym rozsądkiem, a nie brawurą niczym wiedziony zgubnymi motywami kapitan Ahab goniący Moby Dicka...

Jesteśmy do dyspozycji w razie pytań - ze wszystkimi wykonawcami i uczestnikami konkursu skontaktujemy się niezwłocznie, mając nadzieję, że w tym składzie spotkamy się już niebawem, ale niestety już nie podczas najbliższych mroźnych, grudniowych wieczorów.

Zakupione przez Państwa bilety nie będą obowiązywały na wydarzenie w nowym terminie. Posiadane przez Państwa bilety można jednak wymienić na voucher do wykorzystania na dowolne wydarzenie sprzedawane poprzez stronę www.tobilet.pl. Jeśli zdecydujecie się Państwo na wymianę biletu, prosimy o kontakt zwrotny na adres e - mail: [email protected]

---------------------------------------------

Szanta Claus Festiwal to największy i najstarszy festiwal szant i muzyki żeglarskiej w Poznaniu, a jednocześnie jedna z nielicznych krajowych imprez tego gatunku, odbywających się zawsze po zakończeniu sezonu żeglarskiego, pod koniec roku kalendarzowego.
Po ubiegłorocznej edycji, z powodu pandemii przeprowadzonej on-line, organizatorzy wracają do tradycyjnej formuły koncertów z udziałem publiczności.

Wszystkie koncerty jubileuszowego XV Szanta Claus Festiwalu odbywają się w najbardziej charakterystycznym obiekcie targowego Poznania, czyli w legendarnej "Iglicy" (pawilon nr 11 Międzynarodowych Targów Poznańskich).

Na scenie, obok krajowych gwiazd "muzyki wiatru i wody", występują również lubiani wykonawcy szantowi z Wielkopolski. Podczas festiwalu odbywa się również Przegląd Konkursowy dla debiutantów, a zwieńczeniem każdego z wieczornych koncertów jest zabawa w tawernie festiwalowej (również urządzonej w "Iglicy"). 

To też może Cię zainteresować