True Tone Festival 2023 – HINODE TAPES / VEGA TRAILS

Koncerty

03-06-2023

Drzwi: 18:30 | Start: 19:00

Gliwice

Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach | al. Przyjaźni 18

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: http://www.truetone.pl

Organizator: Centrum Kultury Victoria

True Tone Festival prezentuje muzykę i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). To właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce filmowej i ilustracyjnej, world music, hip hopie, elektronice, ambiencie, muzyce rockowej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

VEGA TRAILS
Vega Trails to projekt założony przez Milo Fitzpatricka, kontrabasistę i kompozytora, założyciela Portico Quartet oraz przez saksofonistę Jordana Smarta, znanego z Mammal Hands. Zarówno Portico Quartert, jak i Mammal Hands wydają swoje albumy w wytwórni Godwana Records, która należy do wybitnego trąbkarza jazzowego Matthew Halsalla. Pierwszy i na razie jedyny album „Tremors in the Static” (2022) został skomponowany podczas Lockdownu. Inspiracją dla nowego projektu była muzyka skrzypcowa, indyjska muzyka klasyczna oraz album Charliego Hadena „Closeness”. Muzycy opowiadają piękne, kręte historie, tworząc muzykę bardzo uduchowioną i lekką. Poetyckości harmonii i brzmienia nie można opisać żadnymi słowami, dlatego postanowiliśmy zaprosić angielski duet do Polski, gdzie będzie to ich pierwszy koncert w naszym kraju.

HINODE TAPES
Hinode Tapes to nowy projekt muzyków znanych z takich zespołów jak: Nanook of the North, Nene Heroine, wh0wh0, Hatti Vatti. Tym razem gdańszczanie wkraczają na zupełnie nową muzyczną ścieżkę, łączącą ambient, free jazz i post-rock. Dzięki improwizowanym korzeniom Hinode Tapes wydaje się zarówno organiczny, jak i skoncentrowany.
Hinode (日の出) to japoński wschód słońca i zgodnie ze swoją nazwą projekt opiera się na minimalistycznych, ale bardzo malowniczych pejzażach dźwiękowych. Trio stroni od łatwej do zaszufladkowania estetyki i zamkniętych form muzycznych, kładąc w zamian ciężki transowy fundament. Ten projekt jest tak wyjątkowy, że po usłyszeniu pierwszych dźwięków postanowiliśmy ich zaprosić na kolejną edycję True Tone Festival. Jest to zupełnie coś nowego, z czym jeszcze się nie zetknęliśmy. Bardzo chcielibyśmy, aby widownia w Gliwicach mogła przeżyć to ważne, muzyczne spotkanie.


Organizator zapewnia miejsca siedzące nienumerowane lub stojące w zależności od formuły wydarzenia. Więcej informacji na stronie truetone.pl lub facebook.com/truetonefestival/