True Tone Festival 2023 – JAUBI x EABS

Koncerty

01-06-2023

Drzwi: 19:00 / Start: 20:00

Gliwice

Scena Bojków | ul Parkowa 5

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: http://www.truetone.pl

Organizator: Centrum Kultury Victoria

True Tone Festival prezentuje muzykę i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). To właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce filmowej i ilustracyjnej, world music, hip hopie, elektronice, ambiencie, muzyce rockowej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

Kwintet EABS dokonał muzycznej fuzji z zespołem Jaubi. Efektem jest połączenie futurystycznego jazzu z Polski z tradycyjną muzyką Pakistanu. Połączenie fortepianu, syntezatorów, potężnej sekcji dętej oraz charakterystycznego dla EABS soczystego basu i perkusji spotka się z mistrzami tabli i sarangi oraz subtelnymi akcentami gitary elektrycznej. Prawdziwy tłum na scenie: 8 muzyków. Tej międzynarodowej orkiestry po prostu nie można przegapić!

Organizator zapewnia miejsca siedzące nienumerowane lub stojące w zależności od formuły wydarzenia. Więcej informacji na stronie truetone.pl lub facebook.com/truetonefestival/