True Tone Festival 2023 – Niechęć / Miachał Jan & Immortal Onion

Koncerty

02-06-2023

Drzwi: 18:00 Start: 19:00

Gliwice

Scena Bojków | ul. Parkowa 5

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: http://www.truetone.pl

Organizator: Centrum Kultury Victoria

True Tone Festival prezentuje muzykę i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). To właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce filmowej i ilustracyjnej, world music, hip hopie, elektronice, ambiencie, muzyce rockowej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

NIECHĘĆ
Będzie to prawdopodobnie ostatni klubowy koncert zespołu w 2023 roku. Jesienią Niechęć zaszyje się w studio, by zarejestrować kolejną płytę. Na koncercie usłyszycie ów nadchodzący album niemal w całości (ponad 40 min premierowego materiału). Ponadto zespół wykona (w całości!) nagradzany w większości podsumowań najlepszych polskich płyt 2022 roku (m.in. Onet, Wyborcza) album “Unsubscribe”. Nie zabraknie też starszych kompozycji. Wszystko to złoży się na trwający ponad dwie godziny występ, na który Niechęć (będziemy informować!) przygotowała całą masę niespodzianek.

IMMORTAL ONION & MICHAŁ JAN
Zespół Immortal Onion ugruntował już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą (koncerty w 13 krajach w tym ostatnio w Moskwie i na Syberii). Po dwóch świetnie przyjętych albumach (debiutanckiego “Ocelot of Salvation” z 2017 i wydanego w U Know Me “XD [Experience Design]” z 2020) prezentujemy płytę "Screens", która została nagrana z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Skomponowane przez Michała utwory pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca.

Organizator zapewnia miejsca siedzące nienumerowane lub stojące w zależności od formuły wydarzenia. Więcej informacji na stronie truetone.pl lub facebook.com/truetonefestival/