True Tone Festival - Sneaky Jesus

Koncerty

30-09-2022

20:00

Gliwice

Cechownia, ul. Bojkowska 35a

Wybierz bilet

W tym roku wrzesień w Gliwicach będzie upływał pod hasłem TRUE, czyli prawdziwy, autentyczny. Szczerości szukać będziemy w MUZYCE!
9 września w naszym mieście rozpocznie się pierwsza edycja TRUE TONE FESTIVAL.
Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość.

True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Jest jednym z elementów trwającego w naszym mieście Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia.
Myśląc o stworzeniu True Tone Festival zależało nam na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy.

True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości.
Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocku, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.
Szczegóły na temat festiwalu dostępne są na stronie organizatora: www.ckvictoria.pl