Widowisko historyczne Orzeł i Krzyż

Ciekawe wydarzenie

24-06-2022 - 16-07-2022

21:30

Murowana Goślina

Park Dzieje, ul. Chabrowa

Wybierz bilet

Organizator: Stowarzyszenie Dzieje

Unikalna forma widowiska, niesamowite efekty świetlne i pirotechniczne, konie i akrobaci przeniosą widzów w podróż po dziejach. Od legend i założenia Państwa Polskiego przez średniowiecze, złoty wiek, aż po “Solidarność”. To wszystko w niezwykłej atmosferze tworzone na najwyższym poziomie scenicznym i artystycznym tworzone przez… ponad 300 wolontariuszy!

Do tej pory widowisko “Orzeł i Krzyż” obejrzało już ponad 58 tysięcy widzów. Zasiądź na widowni, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię.

Zobacz największe nocne show o historii Polski. Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność. Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię, odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez niemal 400 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci. Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 52 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!

W tym roku opowiemy Wielkie Zwycięstwa! Zobaczysz, charakterystyczne momenty wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem. Z zapartym tchem staniesz się świadkiem szarży husarskiej pod Wiedniem. Przeniesiemy się także w sam środek Bitwy Warszawskiej 1920, gdzie zalew czerwonoarmistów zostanie brawurowo rozbity przez manewr oskrzydlający wojsk Piłsudskiego. Jednak nie zdradzamy wszystkich tajemnic, oglądajcie uważnie. Przygotowujemy nowe elementy scenografii oraz zjawiskowe efekty specjalne z wykorzystaniem wody i światła!