Wystawa "O dzieleniu..." - Muzeum Narodowe w Poznaniu

O dzieleniu. Sztuka na granicy (polsko-niemieckiej) / About Sharing. Art on the border (Polish-German) / Vom Teilen. Kunst an der (deutsch-polnischen) Grenze

Wystawy

20-09-2023 - 17-12-2023

Poznań

Muzeum Narodowe w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 9

Wybierz dzień

Wystawa „O dzieleniu…” jest prezentacją dzieł sztuki współczesnej oraz tych z XIX w., które z dzisiejszej perspektywy również mogą być przypisane do nurtu border art., pokazanie sztuki niezwykle aktualnej w dzisiejszych czasach, odnoszącej się do kluczowych wyzwań współczesności i poddającej refleksji granice państwowe w czasach wielkich fal migracyjnych. Twórczość ta zostanie usytuowana w kontekście XIX-wiecznych dzieł, które również poruszają problematykę granic państw narodowych, powstałych w końcu XVIII stulecia.

Sztuka odnosząca się do konkretnej granicy polsko-niemieckiej i jej skomplikowanej historii jest prezentowana na tle dzieł analizujących status i kondycję granic w ogólności. Granice w ramach wystawy są traktowane jako znaki pamięci, które z kolei wiążą się ze zbiorowymi i indywidualnymi wspomnieniami, traumami i marzeniami. W kontekście wystawy podwójne znaczenie terminu „dzielenie” zostanie potraktowane jako punkt wyjścia do rozumienia granicy i regionu granicznego nie tylko jako politycznej i terytorialnej linii podziału, lecz także jako strefy wymiany i potencjalnego współdziałania.

W ramach wystawy pokazane zostaną dzieła 44 artystek i artystów głównie z Polski i Niemiec, lecz również z Palestyny czy Ukrainy Prace wykorzystujących różnorodne media: od malarstwa, poprzez obiekty i instalacje, po wideo.

Kuratorki: Burcu Dogramaci, Marta Smolińska


Ważne informacje

Wystawa czynna w okresie od 20. września 2023 roku do 17. grudnia 2023 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu

  • bilet normalny: 20,00 PLN
  • bilet ulgowy: 13,00 PLN.

Zakup biletu wstępu na wystawę czasową upoważnia do zakupu biletu wstępu na wystawę stałą do Galerii Malarstwa i Rzeźby w Gmachu Głównym MNP z rabatem w wysokości 50% od ceny regularnej (należy zakupić bilet łączony)

  • Dzieci do lat 7 zwiedzają wystawy bezpłatnie.
  • Opłaty obowiązują we wszystkie dni tygodnia.
  • Karta Dużej Rodziny upoważnia rodzica lub opiekuna do ulgowego wstępu
  • Dzieci korzystają z ulg zgodnie z cennikiem wystaw.
Wybierz dzień dla: Wystawa "O dzieleniu..." - Muzeum Narodowe w Poznaniu
Grudzień 2023
Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Dostępne Niedostępne Wyprzedane

To też może Cię zainteresować