14. Enter Enea Festival 2024

Koncerty

27-05-2024 - 29-05-2024

19.30; otwarcie bram godz. 18.30

Poznań

Restauracja Oaza - ogródek, ul.Koszalińska 15

Wybierz bilet

Organizator: Europejskie Forum Sztuki

Enter Enea Festival odbywa się  w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu, na terenie ośrodka i restauracji Oaza oraz Poznań Visual Park.

Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej z ekskluzywnością wynikającą z kameralnej jak na festiwal pod gwiazdami ilości widzów (1000) i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Liczne z projektów, które rozpoczęły się artystycznymi spotkaniami na Enter Enea Festival, zwieńczonymi premierami i ekskluzywnymi wykonaniami nowego materiału miały swoje kontynuacje i trasy w Polsce i Europie. 

Przykładami mogą być: album „Polska” w wykonaniu Trio Możdżer-Danielsson-Fresco, pierwszy koncert duetu Leszek Możdżer - Gloria Campaner z 2017 roku czy współpraca Leszka Możdżera i Adama Bałdycha, która rozpoczęła się wspólnym wykonaniem materiału z płyty „Poetry”. Artyści promują właśnie album “Passacaglia” nagrany w duecie we współpracy z wytwórnią ACT.

Na scenie Enter Enea Festival wystąpili m.in. Cécile McLorin Salvant, Dhafer Youssef, Jan Ptaszyn Wróblewski, Verneri Pohjola, Connie Han, Michał Urbaniak, Mitch & Mitch, Yoyo Mayer, czy Iva Bittova.  

Program 14. edycji Festiwalu publikować będziemy po zakończeniu przedsprzedaży.