Copernicus Stacja Kosmiczna
MULTIMEDIALNE SHOW!
Strona wydarzenia: https://StacjaCopernicus.pl/
Organizator: Grupa MTP, Wizja Multimedia
Informujemy, że od 3 marca 2025 r. (poniedziałek) wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu wystawy:
Poniedziałki – wystawa będzie nieczynna.
Od wtorku do piątku – bilety dostępne wyłącznie online. W tych dniach nie będzie możliwości zakupu biletów stacjonarnie.
Weekendowa sprzedaż biletów w kasie pozostaje bez zmian.
Dni, w które wystawa będzie zamknięta:
5 marca (środa)
13 marca (czwartek)
19 marca (środa)
20 marca (czwartek)
Godziny otwarcia w dni powszednie (wtorek–piątek):
Wystawa czynna do 14:00
Ostatnie wejście grupowe o 13:00
Na miejscu będzie obecny dedykowany Edukator, który zadba o komfort zwiedzania.
Zachęcamy do zakupu biletów online i do zobaczenia na wystawie!
Pierwsza w Polsce multimedialna wystawa pt. „Copernicus - Stacja Kosmiczna” zaprasza wszystkich do Iglicy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na zwiedzających czekają niezapomniane wrażenia edukacyjne i artystyczne.
To unikalne wydarzenie, które łączy multimedialne pokazy z fascynującą narracją i zabawą sensoryczną. Ekspozycja angażuje wszystkie zmysły, oferując wyjątkowe doświadczenie kosmicznej podróży, w której interaktywne projekcje przeniosą zwiedzających w świat startujących rakiet, życia gwiazd, horoskopów, deszczu meteorytów i układu słonecznego.
DLACZEGO WARTO NAS ODWIEDZIĆ?
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii multimedialnych i wizualnych oraz strefy sensorycznej wystawa interesuje szerokie grupy odbiorców. Przeniesie uczestników w fascynujący świat kosmosu, dzięki którym doświadczają przygód za pomocą wszystkich zmysłów.
JAK WYGLĄDA WIZYTA NA WYSTAWIE?
Uczestnicy wystawy rozpoczynają swoją przygodę od projekcji pokazów popularnonaukowych.
W ramach seansu przenosimy się na stację Copernicus, skąd wyruszamy w podróż do odległych mgławic. Podczas projekcji odkrywamy:
**Cykl życia gwiazd** – uczestnicy dowiadują się, czym są gwiazdy, jak powstają, jak przebiega ich życie oraz co dzieje się po ich śmierci
**Wierzenia starożytnych ludów** – uczestnicy poznają historię astronomii, która pierwotnie wywodziła się z astrologii. Zobaczą, jak starożytne cywilizacje postrzegały niebo oraz jak ewoluowało ich rozumienie otaczającego świata
**Pas asteroid** – uczestnicy odkrywają istnienie pasa asteroid znajdującego się pomiędzy Marsem a Jowiszem. Poznają jego strukturę oraz największy obiekt w tym regionie – Ceres. Sztuczna inteligencja statku informuje również, że jedna z asteroid została przechwycona i można ją podziwiać na górnym piętrze
**Spacer po Układzie Słonecznym** – uczestnicy mają okazję zapoznać się ze wszystkimi planetami naszego Układu Słonecznego
Następnie przechodzą kolejne elementy wystawy poznając m.in.:
- ciekawostki dotyczące naszego układu słonecznego
- wszechświat w różnych barwach
- międzynarodową stację kosmiczną
- strefę obcego
Każdy z uczestników wystawy może również wziąć udział w prelekcji popularnonaukowej. Temat prelekcji jest zmienny i w każdym tygodniu dotyczy innych zagadnień.
Wystawa jest wzbogacona o dodatkowe elementy edukacyjne oraz autorskie dzieło poznańskiego artysty Noriakiego. Oferuje także strefy chillout, w tym przestrzeń gastronomiczną, sklepik, przestrzeń z możliwością prowadzenia zajęć edukacyjnych i warsztatów. To idealne miejsce na zorganizowanie kreatywnych wydarzeń, które łączą zaawansowane technologie z edukacją i zabawą. Warto zapewnić sobie miejsce już teraz rezerwując bilet!
Obserwuj nas na:
GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek* |
9.00 - 15.00 |
sobota* |
11.00 - 18.00 |
niedziela* |
11.00 - 18.00 |
* ostatnie wejście możliwe godzinę przed zamknięciem obiektu
** dzieci do 3 roku życia wstęp bezpłatny.
Ze względu na szybko zmieniające się obrazy w pokazach oraz głośne dźwięki, zgodnie z regulaminem dzieci do lat 5 rodzice mogą zabrać na wystawę tylko na własną odpowiedzialność. Ponadto zalecane jest aby nakładać nauszniki dzieciom do lat 5.
Weekend rozpoczyna się w piątek o godz. 15.00
Zamówienia grupowe:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK:
Godziny rozpoczęcia wycieczek grupowych