MovieGate - film, nauka, historia

Ciekawe miejsce

poniedziałek-czwartek 10:00-18:00,
       piątek-niedziela 10:00-20:00

Wroclaw

Podziemia Placu Solnego

Wybierz bilet

Organizator: MovieGate

MovieGate to fascynująca przygoda. Łączymy świat filmu z nauką i historią.
Znajdziecie u nas kilkadziesiąd oryginalnych rekwizytów, kostiumy i efekty prosto z planów filmowych największych światowych produkcji! Zobaczycie artefakty takie, jak: autentyczny fragment Gwiazdy Śmierci z filmu “Star Wars IV: Nowa Nadzieja”, pierwsza tarcza Kapitana Ameryki, czy kostium Brada Pitta z filmu ,,Bękarty Wojny". Zaskoczy Was bliskie spotkanie z pająkiem Aragogiem z drugiej części cyklu filmów o przygodach Harrego Pottera oraz Twarzołapem z filmu ,,Obcy - decydujące starcie".
536m2 podziemi placu Solnego, oprócz wspaniałej wystawy kilkudziesięciu artefaktów filmowych oraz interesującej ścieżki historycznej, zapraszają do pełnego naukowych tajemnic Laboratorium Szalonego Naukowca. Nasz pokaz eksperymentów chemicznych to kilkadziesiąt minut interaktywnego show, podczas którego wszyscy ciekawscy odkryją m.in.: czy ciekły azot naprawdę jest taki niebezpieczny? Czym właściwie jest temperatura? Czy też jak wyczarować własną chmurę oraz suchy deszcz?

Wiemy, że nauka przez zabawę to wspaniała forma poznawania świata, dlatego nasz pokaz dedykujemy wszystkim ciekawskim – od 5 do 95 lat! Do zobaczenia w świecie MovieGate!

Bilet należy wykorzystać w ciągu 30 dni od dnia zakupu.

Istnieje możliwość zwiedzania dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). W celu umówienia wizyty należy skontaktować się z Movie Gate
Istnieje możliwość uczestniczenia w Pokazie Szaloneg Naukowca. W celu umówieniawizyty należy skontaktować się z Movie Gate

FB: https://www.facebook.com/galeriamoviegate/?locale=pl_PL

IG: https://www.instagram.com/galeriamoviegate/