Oprowadzanie kuratorskie dr Artura Winiarskiego po wystawie Kisling W sercu Montparnasse’u

Warto zobaczyć

23-08-2026

12:00

Poznań

Akademia Lubrańskiego, ul. Lubrańskiego 1

Możliwość ubezpieczenia biletów

Wybierz bilet

Zapraszamy na wyjątkowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kisling. W sercu Montparnasse’u”, które poprowadzi dr Artur Winiarski – historyk sztuki, kurator ekspozycji i znawca twórczości artystów École de Paris.

Będzie to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na prezentowane dzieła z perspektywy ich badacza i autora koncepcji wystawy. Podczas spotkania dr Artur Winiarski opowie nie tylko o życiu i twórczości Mojżesza Kislinga, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris, ale także przybliży atmosferę artystycznego Montparnasse’u – miejsca, które na początku XX wieku stało się centrum światowej awangardy.

Uczestnicy oprowadzania poznają historie związane z prezentowanymi obrazami oraz relacje Kislinga z innymi wybitnymi twórcami epoki, takimi jak Amedeo Modigliani, Tamara Łempicka czy Mela Muter. Kuratorskie oprowadzanie pozwoli odkryć znaczenia i konteksty, które często pozostają niewidoczne podczas indywidualnego zwiedzania.

To propozycja zarówno dla miłośników sztuki, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem XX wieku. Spotkanie z kuratorem pozwoli lepiej zrozumieć fenomen École de Paris oraz niezwykłą drogę artystyczną Mojżesza Kislinga.