W czerwcu czekają nas nie tylko piłkarskie emocje! W ostatni weekend czerwca do Poznania zawitają najlepsi lekkoatleci z całej Polski! 97. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się od 24 do 26 czerwca na poznańskim Golęcinie.

 W tym roku do boju o upragniony tytuł mistrza kraju staną między innymi:

  • Joanna Fiodorow (rzut młotem),
  • Piotr Lisek (skok o tyczce),
  • Paweł Fajdek (rzut młotem).

To oczywiście tylko nieliczni z faworytów, którzy zawitają do Poznania. Na Golęcinie nie może zabraknąć znakomitej biegaczki: Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej. Pochodząca ze Śremu, doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powalczy w biegu na 400 metrów.  O tym, jacy zawodnicy i w jakich okolicznościach zostaną Mistrzami Polski AD 2021 przekonamy się już niedługo. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne pula biletów jest ograniczona, warto zakupić je jak najszybciej >>>TUTAJ

W niedzielę poprzedzającą Mistrzostwa Polski (13 czerwca) odbędzie się mityng lekkoatletyczny: Poznań Athletics Grand Prix. Impreza również z udziałem gwiazd światowego formatu, która cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że bilety zostały wyprzedane w ciągu kilku dni od uruchomienia sprzedaży.  Oba poznańskie wydarzenia to dla zawodników jedne z najważniejszych i ostatnich testów przed wylotem na  najważniejszą dla nich imprezę: igrzyska olimpijskie w Tokio!