Fasada – wystawa Moniki Sosnowskiej w Lublinie

Monika Sosnowska to artystka i autorka instalacji. Znana jest przede wszystkim ze swoich instalacji balansujących na granicy rzeźby i architektonicznego kształtowania przestrzeni, traktowanej w jej realizacjach jako medium.

Fasada to pierwsza wystawa artystki w Lublinie i jednocześnie pierwsza prezentacja tej prac w Polsce. Wcześniej jej prace widziane były w Melbourne, Porto i Dubaju! Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in w Izraelu, Düsseldorfie, Nowym Jorku, Hanowerze, Wiedniu, Paryżu.

Czym jest Fasada Moniki Sosnowskiej?

Fasada to replika kurtynowej fasady budynku z lat 60 w formie stalowej instalacji, która została skręcona, zgnieciona i naciągana. Nie łatwo na pierwszy rzut oka rozpoznać przekaz metaforyczny dzieła, ale po zapoznaniu się z historią możemy zauważyć, że jest to przekaz głęboki. Patrząc z obecnej perspektywy na „Fasadę” widzimy metaforę kryzysu, który dotknął każdego z nas w ostatnim czasie. Jest to też antypomnik nowoczesności, który zmienił formę i pierwotne przeznaczenie.

Bilety na wystawę już w sprzedaży na ToBilet.pl

Zobacz na własne oczy wystawę Moniki Sosnowskiej. Wystawa odbywa się codziennie przez cały tydzień od 12:00 do 19:00 z wyłączeniem poniedziałków. Bilet na wystawę kupisz na Tobilet.pl i kosztuje on zaledwie 9zł! Bilet na wystawę kupisz tutaj.