Niezapomniany zespół znany od 1989 roku!

Varius Manx został założony w 1989 roku w Łodzi przez braci Marciniaków oraz Roberta Jansona. Pierwszą płytę wydali w 1991 roku o nazwie The Beginning, którą charakteryzowały gatunki takie jak jazz czy ambient.  Dopiero przy okazji dołączenia do zespołu kolejnych osób oraz wydania następnego albumu zespół wprowadził do swoich utworów partie wokalne Jansona. Gościnnie mogliśmy także usłyszeć głos Edyty Bartosiewicz.

Zespół odniósł największy sukces i zyskał na popularności dopiero w 1994 roku z udziałem wokalistki Anity Lipnickiej piosenką „Zanim zrozumiesz”. Jak sam tekst mówi „ona ma siłę” trafiając na szczyt list przebojów na terenie Polski i zyskując nagrodę Granx Prix oraz nagrodę dziennikarzy. Kasia Stankiewicz jako piosenkarka alternatywna i autorka tekstów z zespołem koncertowała w latach 1996-2000. Po 15 latach kariery wróciła do zespołu, aby wydać w 2018 roku album Ent.

 

Popularność zespołu utrzymuje się do 2020 o czym świadczą wypełnione po brzegi sale na koncertach. Utwory Varius Manx łączą młode i starsze pokolenie, bo kto nie zna piosenki „Orła cień"? Zaśpiewaj razem z nami i kup bilet na koncert na ToBilet.pl

Jubileuszowy koncert Varius Manx już w sprzedaży

Razem z Kasią Stankiewicz wkraczają na scenę, aby uczcić swoje 30-lecie. Bilety na jubileuszowy koncert kupisz na ToBilet.pl Świętuj razem z nimi 30-lecie działalności zespołu!