Edison Festival odbywa się w malowniczej scenerii Jeziora Kierskiego na terenie Best Western Hotel Edison. Od centrum Poznania to zaledwie kwadrans jazdy samochodem, co sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Relaks i muzyczną zabawę na najwyższym poziomie zapewnią koncerty wyjątkowych artystów – gwiazd festiwalu.

Na festiwalowy line-up złożą się jednak nie tylko występy twórców wyznaczających muzyczne trendy i artystów doskonale znanych z radiowych anten czy platform streamingowych. Podczas Edison Festival tradycyjnie nie zabraknie też okrzykniętych mianem “muzycznych odkryć” debiutantów, stawiających pierwsze kroki w branży.

W piątek 22 lipca na scenie pojawi się obchodząca w tym roku 10-lecie działalności scenicznej grupa LemON. Na czele z charyzmatycznym liderem Igorem Herbutem wykonają swoje największe przeboje z czterech albumów studyjnych, które mają w swoim dorobku. To zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków. Jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa”
w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

Tego samego dnia na scenie Edison Festival pojawi się ciekawa debiutantka – Jagoda Kret. Jej niedawno wydana płyta „O samym braku stabilności” zyskała przychylność słuchaczy i krytyków, którzy przede wszystkim doceniają jej charakterystyczną, bluesową barwę głosu. Do piątkowego line-upu dołączyła także alternatywna grupa Kroki. Fanom tych klimatów może spodobać się też występ duetu Martin Lange, których „Oddychaj” zdobywało w ubiegłym roku wysokie noty na ogólnopolskich listach przebojów.

Luna to z kolei postać, która ozdobi sobotni program Edison Festival. Od lat związana ze sceną, występowała na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. W biografii artystki czytamy: „ (…) Sztuka, filozofia i ciuchy to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia. Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tle dobrej energii, ile zdoła. Ewentualne braki uzupełnia kawą. Kocha książki, Nicka Cava i Bjork. Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem troszkę jakby nie z tego świata.” Zapowiada się naprawdę ciekawy występ!

Na sobotę został zaplanowany także koncert formacji Lordofon. Warszawska formacja założona przez Macieja Poredę i Michała Jurka zaprezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future, aż po współczesny trap. Jak przyznają twórcy, debiutancki album “Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

Oprócz dwóch dni wypełnionych muzyką, festiwalowemu programowi towarzyszyć będą liczne aktywności np. rozwijające kreatywność. Całość dopełni ponadto food court ze smacznymi przekąskami. To wciąż nie wszystkie niespodzianki, nie stawiamy zatem jeszcze kropki nad i. Kolejne ogłoszenia wkrótce, ale jedno jest pewne – tego lata znów powrócą muzyczne emocje!

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie.

Harmonogram koncertów:

22 lipca – Vito Bambino, LemON, Kroki, Jagoda Kret, Martin Lange

23 lipca – Daria Zawiałow, Karaś / Rogucki, luna, Lordofon

 

Bilety dostępne TUTAJ

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Więcej informacji: www.edisonfestival.pl

Regulamin imprezy:www.goodtaste.pl/regulamin