Odbywająca się w dniach 23-24 lipca 2021 r. tegoroczna edycja Enea Edison Festival zamyka swój line-up. Stawkę artystów podbijają: KRÓL, Łąki Łan, Ida, Jan Serce, Ofelia i Patrick the Pan. Bilety jednodniowe i karnety znajdziecie oczywiście na ToBilet.pl

Kto choć raz był na występie grupy Łąki Łan wie, że nie bez powodu są oni nazywani najlepszym zespołem koncertowym w Polsce. To istna petarda, która od lat cieszy publiczność, szalejącą w rytm takich przebojów jak słynnego “Jammin’”. Koncert został zaplanowany na sobotę, 23 lipca 2021 r. Tego samego dnia na scenie można będzie zobaczyć także Idę i Patricka the Pana. Pod koniec 2017 r. ukazała się debiutancka płyta Idy, „Prosta historia”, której wartość promowały największe rozgłośnie radiowe. Artystka pracuje obecnie nad kolejną
płytą, na której rozwija skrzydła jako aranżerka, odchodząc nieco od brzmień akustycznych, a zwracając się
w kierunku mocniejszych gitar, elektroniki i rytmów niemalże indie dance'owych. - Sama uwielbiam
festiwale, dlaczego więc nie miałabym tańczyć do własnych piosenek? Dziś czuję się o wiele pewniej jako twórca
i z radością zapuszczam się w te muzyczne rejony, w których jeszcze mnie nie było
- podsumowuje. Drugi
z wymienionych artystów to postać znana m.in. ze współpracy z Dawidem Podsiadłą. Patrick the Pan rozwija
z sukcesem także karierę solową. W 2018 r. na rynku pojawił się jego nowy album “trzy.zero”. Jego najnowszy singiel to “Porozmawiajmy o emocjach”, który można posłuchać tutaj.

Na niedzielę 24 lipca 2021 r. zostały zaplanowane trzy nowe koncerty. Na scenie pojawi się laureat Paszportów Polityki - KRÓL, który promować będzie m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty “Dziękuję”. Fani artysty usłyszą też najpewniej takie przeboje jak “Całą ciszę / Pokój nocny” czy “Szczenię”.  Nieco odmienny, niespotykany na Edisonie często klimat wniesie Jan Serce - duet założony w połowie 2018 r. przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego, który odpowiada za wokal i teksty. W swoim brzmieniu łączą elektronikę i stylistykę lo-fi. Ostatnim koncertem zaplanowanym na niedzielę jest występ Ofelii. Swoimi słowami opowiada: (…) Ofelia to wyobrażenie o celu wędrówki i opowieść o wszystkim, co rozegrało się na drodze. To głęboki oddech świeżym powietrzem i otwarte zaproszenie na zewnątrz. Z miłości do muzyki, nieuległe słowo w ruchu. Piosenki wymierzone w nieczułość. Serce bijące w przylgnięte ucho. Nowe.

Majowe ogłoszenia zamykają line-up festiwalu. Pojawią się na nim także: sanah, Artur Rojek, duet Kwiat Jabłoni, Ania Rusowicz, Bibobit, Swiernalis, Baranovski, Linia Nocna, Bartek Król i zagraniczny The Cool Quest.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest koncern energetyczny Enea. Organizatorem festiwalu jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem imprezy jest Best Western Hotel Edison.