Od 2010 r., kiedy Grupa MTP wprowadziła markę CAVALIADA, impreza organizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciąga coraz więcej zawodników ze światowej czołówki. Do zawodów w zeszłym roku zostało zgłoszonych ponad 700 par z czterech kontynentów i 27 państw.

Poznań to największa edycja CAVALIADY. W grudniu, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich będą startować najlepsi zawodnicy z całej Europy. Zawody odbywają się na dwóch arenach, a oprócz skoków przez przeszkody, powożenia i WKKW zobaczymy także woltyżerkę i ujeżdżenie. Po raz drugi odbędzie się też CAVALIADA Horse Auction – prestiżowa aukcja koni skokowych. Nowością będzie finał rozgrywek Polskiego Związku Jeździeckiego – Wielkopolski Talent Roku. To cykl zawodów dla młodych adeptów jeździectwa, których finał odbędzie się na CAVALIADZIE w Poznaniu. Wszystkie konkurencje sportowe będą przeplatane pokazami, jakich jeszcze na CAVALIADZIE nie było. Dla komfortu zarówno kibiców, jak i zawodników, wydarzenie w Poznaniu odbędzie się w połączonych ze sobą pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

CAVALIADA wychodzi naprzeciw prośbom fanów i wprowadza w tym roku zawody Hobby Horse. To bardzo popularna w ostatnich miesiącach konkurencja, do której zawodnik nie potrzebuje prawdziwego konia. Zainteresowanie zawodami Hobby Horse już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci.

CAVALIADA to nie tylko sport, ale również największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce. Łącznie można odwiedzić ponad 200 wystawców oferujących m.in.: sprzęt dla koni, jeźdźców, pasze, suplementy, usługi czy koniowozy. Nieodłącznym elementem każdego wydarzenia z cyklu CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności.

Więcej informacji: poznan.cavaliada.pl

Bilety: ToBilet.pl