Dwa dni atrakcji na niebie i ziemi

W dniach 6-7 lipca 2024 roku Gryźliny staną się centrum lotniczych emocji, świętując 10. edycję Rodzinnego Pikniku Lotniczego. To jedno z największych plenerowych wydarzeń na Warmii i Mazurach, które w ubiegłym roku przyciągnęło około 15 tysięcy osób, w tym roku zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie.

W sobotę 6 lipca, piknik rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do 22:00, a w niedzielę 7 lipca od godziny 10:00 do 18:00. Program przewiduje wiele widowiskowych pokazów lotniczych, które zadowolą zarówno miłośników historii, jak i nowoczesnych technologii.

Niezapomnianych wrażeń dostarczą na pewno samoloty odrzutowe M-346 Bielik. Te włoskie maszyny, które na co dzień służą do szkolenia przyszłych pilotów bojowych, pojawią się na niebie Gryźlin w niedzielę, demonstrując przeloty ocierające się o prędkość dźwięku.

Fundacja Eskadra, znana z odbudowy i przywracania do pełnej sprawności samolotów używanych przez Polskie Siły Zbrojne po 1945 roku, zaprezentuje dwa historyczne samoloty: SB Lim-2 (MiG-15 UTI) oraz Lim-2 (MiG-15bis) z lat 50. XX wieku. Oba samoloty będzie można zobaczyć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

W sobotni wieczór formacja akrobacyjna Presidential Team ANBO z Litwy po raz pierwszy w historii Pikniku wykona pokaz z użyciem pirotechniki i flar. Trzyosobowy zespół, w skład którego wchodzi były prezydent Litwy Rolandas Paksas, lata na samolotach Jak-50, prezentując synchronizację i precyzję w akrobacji lotniczej.

W niedzielę, Artur Kielak, najlepszy polski pilot akrobacyjny, zaprezentuje swoje umiejętności na nowym samolocie kompozytowym Gamebird GB1. Jego pokazy są pełne energii, dynamiki i zaskakujących manewrów.

Balonowa fiesta i laserowe show

Po raz pierwszy w Gryźlinach odbędzie się fiesta balonowa, podczas której publiczność będzie mogła podziwiać aż sześć balonów. Na sobotni wieczór zaplanowano wyjątkowy pokaz balonów, a także możliwość zakupienia lotów balonem na uwięzi, co pozwoli spojrzeć na Warmię z perspektywy kilkudziesięciu metrów.

Wieczorem 6 lipca, lądowisko w Gryźlinach rozświetli laserowe show – połączenie grafiki, animacji laserowych oraz muzyki, które stworzy niezapomniany spektakl wizualno-dźwiękowy.

Dodatkowe atrakcje na ziemi

Oprócz podniebnych pokazów, na uczestników Pikniku czeka wiele atrakcji naziemnych. Będą to między innymi:

  • pokazy zabytkowych i historycznych samolotów
  • zrzut „bomby wodnej” samolotem Dromader
  • pokazy wiatrakowców i spadochroniarzy
  • prezentacja samolotów ultralekkich i szybowców
  • park rozrywki z dmuchańcami
  • prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego
  • strefa food trucków i gastronomiczna
  • strefa lokalnych browarów z Warmii i Mazur
  • park handlowo-rękodzielniczy

Organizatorami X Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach są: spółka Fotowoltaika Gryźliny, Powiat Olsztyński oraz Gmina Stawiguda. To dzięki ich zaangażowaniu i pasji, Gryźliny staną się miejscem niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników lotnictwa i dobrej zabawy.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia – zarezerwuj już teraz 6-7 lipca 2024 roku i dołącz do tysięcy entuzjastów lotnictwa na 10. urodzinach Pikniku Lotniczego w Gryźlinach!

Bilety na wydarzenie dostępna są na >>>stronie ToBilet<<<