Znany Festiwal Klocków, którego poprzednie dwie edycje w Radomiu odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości, tym razem odbędzie się w stolicy Wielkopolski!

Tegoroczna, poznańska edycja to przede wszystkim ponad 2000 mkw. wystawy z fantastycznymi makietami z klocków LEGO. Zwiedzający, dzięki nieograniczonej wyobraźni twórców, przeniosą się do kolorowych miasteczek, baśniowych światów i krain fantasy. – Konstrukcje, które będzie można zobaczyć na Festiwalu Klocków to prawdziwe dzieła sztuki. Stanowią połączenie tysięcy klocków i wielu godzin spędzonych na pracy, by uzyskać jak najbardziej wierne odtworzenie rzeczywistości czy też wizji fikcyjnego miejsca. – podsumowuje Robert Męcina, dyrektor projektu.

Gwiazdy Festiwalu Klocków

O tym jak powstają tak spektakularne konstrukcje będzie można dowiedzieć się podczas Festiwalu Klocków od najlepszych w tej dziedzinie – finalistów programu LEGO Masters oraz znanych youtuberów, związanych z klockami od najmłodszych lat. W gronie zaproszonych gości m.in. Rafał Zub - zwycięzca I edycji LEGO Masters, Łukasz Górecki - zwycięzca II edycji LEGO Masters, Kasia Świętach i Daniel Yakisniy- zwycięzcy III edycji LEGO Masters, Bartosz Sasiński i Piotr Dryś - zwycięzcy IV edycji LEGO Masters oraz Łukasz Więcek - Ambasador LEGO i Maciej Kośmicki znany jako Maciek i Klocki - pasjonat i budowniczy z klocków LEGO i topowy recenzent zabawek konstrukcyjnych na polskim YouTube. Gwiazdy Festiwalu będą obecne przez 2 dni trwania wydarzenia. Pojawią się na scenie głównej, gdzie opowiedzą o swojej pasji oraz w strefie zdjęć i autografów.

A gdy już zwiedzający Festiwal nacieszą oko niezwykłymi makietami i zainspirują się rozmowami z najlepszymi w klocki, będą mogli puścić wodze wyobraźni w otwartej strefie budowania z tysiącami klocków

Co jeszcze na ekspozycji?

Na festiwalowej ekspozycji nie zabraknie stoisk z klockami. Wśród nich będzie m.in. specjalna strefa LEGO Polska, które jest partnerem Festiwalu. Będzie można zapoznać się w niej z zestawami LEGO dla wszystkich grup wiekowych, a w szczególności z licznymi nowościami, co z pewnością zainteresuje fanów tej marki.

Goście Festiwalu, zwłaszcza Ci najmłodsi, będą mieli także okazję wziąć udział w mini warsztatach z kodowania klocków LEGO. Te przeprowadzą m.in. NeoRobotyka i Mali Odkrywcy Kodu. Zajęcia, które zaproponują gościom Festiwalu to doskonały przykład jak zabawę można połączyć z nauką. Edukido z kolei zaprosi do zabawy ruchomymi konstrukcjami z klocków LEGO według autorskich modeli i scenariuszy, z użyciem klocków LEGO. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Kiedy i gdzie?

Festiwal Klocków odbędzie się w dniach 16-17 marca 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 5. Wejście wyłącznie
od ul. Głogowskiej.

Wydarzenie jest biletowane. Bilety dostępne są na platformie ToBilet, będzie też możliwość zakupienia biletu w kasach w dniu wydarzenia. Dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są Grupa MTP oraz LSbricks.pl.

 

Więcej informacji o Festiwalu: FestiwalKlockow.pl.