Jedyne takie miejsce w Polsce, które jest poświęcone w całości ziemniakowi! Dlaczego akurat pyry?

Ziemniaki często są traktowane jako banalny dodatek do obiadu, jednak po wizycie w naszym muzeum zupełnie zmienia się ich postrzeganie.

„Bardzo fajne muzeum. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak ciekawie :) Widać, że tworzą to osoby z pasją. Pan przewodnik świetnie opowiada i można się dowiedzieć wielu rzeczy. Jest przyjemna atmosfera, a na koniec można spróbować pyry, która się samemu przyprawiło. Polecam :)” mówi jeden z odwiedzających.

Przekonaj się jakie historie kryją się w ziemniaku!

Jakie atrakcje czekają Cię w Poznańskim Muzeum Pyry?

Poznańskie Muzeum Pyry to nowoczesny obiekt turystyczny, w którym zostaniecie oprowadzeni przez Pyrowych animatorów po interesującej i z humorem zaprojektowanej ścieżce edukacyjnej. W muzeum znajdują się również punkty, w których widz staje się uczestnikiem zwiedzania.

Goście Poznańskiego Muzeum Pyry podczas wizyty przeniosą się do egzotycznego Peru, wraz z Francisco Pizarro podbiją inkaskie imperium, a nawet ruszą w przestrzeń kosmiczną gdzie przyjrzą się układowi Pyrocentrycznemu. Zwiedzą dwór króla Jana III Sobieskiego, wezmą udział w wykopkach i dowiedzą się jak zwalczano żarłoczną stonkę.

Wyjątkowy klimat dopełniają specjalne stroje przewodników, zapach pieczonych Pyr, tematyczna ścieżka dźwiękowa oraz podstawowe zwroty w gwarze poznańskiej.

Dodatkowo, każdy gość bierze udział w warsztatach przyprawiania i pieczenia Pyry! Zobacz więcej o Muzeum Pyry i kup voucher na wejście na ToBilet.pl