Enter Enea Festival to połączenie kameralnej imprezy plenerowej ze znakomitymi gośćmi, zaproszonymi przez Leszka Możdżera, który gwarantuje najwyższy poziom muzycznych wrażeń. Festiwal odbywa się w przepięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu, na terenie ośrodka i restauracji Oaza oraz Poznań Visual Park. Na scenie festiwalu do tej pory wystąpili m.in. Cécile McLorin Salvant, Dhafer Youssef, Jan Ptaszyn Wróblewski, Verneri Pohjola, Connie Han, Michał Urbaniak, Mitch & Mitch, Yoyo Mayer, czy Iva Bittova. 

Wiele projektów, których początkiem były spotkania przy Enter Enea Festival, zaowocowały premierami i ekskluzywnymi wykonaniami. Wymienić tu można: album „Polska” w wykonaniu Trio Możdżer-Danielsson-Fresco, pierwszy koncert duetu Leszek Możdżer - Gloria Campaner z 2017 roku czy współpracę Leszka Możdżera i Adama Bałdycha, która rozpoczęła się wspólnym wykonaniem materiału z płyty „Poetry” (aktualnie artyści promują album “Passacaglia” nagrany w duecie we współpracy z wytwórnią ACT).

Program 14. edycji Festiwalu opublikowany zostanie po zakończeniu przedsprzedaży. Bilety na wydarzenie można zakupić na stronie >>ToBilet.pl<<