Niesamowite zbiory dawnych narzędzi i maszyn rolniczych, kolekcja lokomobili parowych, zabytkowe ciągniki, a do tego drewniane wozy gospodarskie i wyjazdowe, sanie robocze i dworskie, zabytki z dziedziny rzemiosła wiejskiego, bartnictwa i pszczelarstwa czekają na Was w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Od teraz bilety kupicie także online na ToBilet.pl!

Zaledwie 10 km na południe od Poznania, przy trasie do Wrocławia i szlaku kolejowym do Wolsztyna znajduje się wyjątkowe muzeum, które przeniesie Was na... dziewiętnastowieczną wieś. 

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie to unikatowy zbiór dawnych:

  • narzędzi i maszyn rolniczych, takich jak: kosy, brony, radła, pługi, siewniki,
  • kolekcja lokomobili parowych,
  • zabytkowe ciągniki,
  • liczne drewniane wozy gospodarskie i wyjazdowe,
  • sanie robocze i dworskie,
  • zabytki z dziedziny rzemiosła wiejskiego, bartnictwa i pszczelarstwa.

W Szreniawie zobaczycie także kolekcję samolotów rolniczych oraz wystawę samochodów marki Tarpan.

Dzięki wizycie w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie dowiecie się skąd i w jaki sposób powstaje żywność i inne dobra pochodzące z surowców rolniczych i naturalnych.  Na terenie dziewiętnastowiecznego folwarku, w którym znajduje się muzeum, spotkacie wiele ras zwierząt gospodarskich, w tym: woły, koniki polskie, owce wrzosówki, kozy, świnie pstre złotnickie, drób i króliki.  Muzeum prowadzi też sad ze starymi odmianami drzew owocowych, ogródek roślin zielarskich oraz poletko z roślinami tradycyjnymi. W budynku dawnej gorzelni działa Browar Szreniawa.

Na terenie Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zawsze dużo się dzieje, informacje o najbliższych wydarzeniach znajdziecie TUTAJ

Planując wizytę, pamiętajcie o imprezach cyklicznych, które cieszą się tak dużą popularnością, że znalazły się na szlaku kulinarnym "Smaki Powiatu Poznańskiego"

  • Jarmark Wielkanocny,
  • Poznańska Pyra,
  • Jarmar Bożonarodzieniowy

Bilety do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie kupicie oczywiście online TUTAJ

W soboty, z wyjątkiem dni, w których odbywają się imprezy biletowane, wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Dzieci poniżej 7 lat mają wstęp za darmo.