Tegoroczna Gardenia zgromadzi ponad 270 wystawców, a ekspozycja wypełni po brzegi pawilony 5 i 6, czyli dwie największe hale MTP. Zgodnie z hasłem przewodnim, poznacie ogrodnicze innowacje zapewniające świadome pielęgnowanie zieleni. Wystawcy zaprezentują ekologiczne nowinki, w tym bio-podłoża, eko-nawozy, alternatywne białko bezkręgowców czy wydajne i trwałe narzędzia i maszyny.

Gdy rośliny śpią, budzą się… ogrodowi eksperci!

Eksperci-praktycy ogrodnictwa mogą nareszcie przenieść siły z ogrodu na scenę – spotkacie się m. in. z Rafałem Grabiasem, Bogdanem Kasperskim, Katarzyną Borakiewicz i Wojciechem Tyszkowskim - ekspertami Zielonego Pogotowia, Sylwią Hennek z Oaza Palmy, Wojciechem Kołodyńskim czy dr Joanną Gałązką i drem Jakubem Garnisem. W sobotę zapraszamy również na otwarte warsztaty przesadzania roślin doniczkowych z ekspertami Polana u Barana.

Z Paryża do Poznania

…i nie chodzi o inwazję croissantów tuż po poznańskim rogalowym święcie. Zarządcy paryskich parków: Lasku Bulońskiego, Parku Bagatelle, Parków Historycznych Paryża opowiedzą na żywo o tym, jak kształtują „pocztówkową” zieleń znaną na całym świecie. Ich prelekcje będą częścią 3-dniowej Areny Krajobrazu.

Coraz chłodniej?

Wejdź do Strefy Ognia w pawilonie 6! 150 m2 wypełnią propozycje palenisk, grilli, kominków, ogrzewaczy, saun i innych źródeł ciepła, które przyjemnie będzie wykorzystać w ogrodzie nie tylko latem.

Arborysta – to brzmi dumnie!

Fachowcy od drzew, czyli arboryści, nie tylko specjalizują się w opiece nad pomnikami natury – chętnie dzielą się swoją wiedzą w niezwykle ciekawy i przystępny sposób. Na stoisku Federacji Arborystów Polskich dowiecie się m. in. czy drzewa są dobre, kim są Green Collars oraz dlaczego warto wprowadzić „chaszcze na salony”. Do tego kilka praktycznych informacji o wspinaczce „wysokodrzewnej” – zaglądajcie!

Listopad w kolorach tysięcy kwiatów

Ponad 100 florystów wystąpi w aż 13 pokazach, w tym znani i cenieni mistrzowie Polski i Europy. Oprócz trendów na Adwent i Boże Narodzenie widzowie zobaczą pokaz nietuzinkowej florystyki ślubnej oraz inspiracje wprost z pałacu Buckingham

Szczególnie polecamy:

  • otwarty pokaz mistrza florystyki Piotra Sekundy z okazji jubileuszu działalności Floral Academy (pierwszy od lat!)
  • pokaz na 10-lecie Stowarzyszenia Florystów Polskich (30 florystów na scenie, wśród nich m. in. Zbigniew Dziwulski – zwycięzca konkursu Florysta Roku 2021)
  • Iza Tkaczyk i Premysl Hytych we wspólnym pokazie NIESKOŃCZONOŚĆ
  • 3 florystyczne pokazy bożonarodzeniowe inspirowane naturą: Kwiaty&Miut, Monika Bębenek – Kwitnące Horyzonty oraz grupa mistrzowska Izy Tkaczyk
  • pokazy florystyki inspirowane osobą Królowej Elżbiety II
  • pokaz naukowy „ULicami mistrzów” – wykład dotyczący pszczelarstwa, którego tłem będzie powstawanie kompozycji z roślin miododajnych

Ale to nie koniec!

Zapraszamy do Strefy Inspiracji Bożonarodzeniowych, w której cztery oryginalne aranżacje stołów w duchu eko, wykonane przez czołowe firmy dekoracyjne, przeniosą nas wprost do świątecznego klimatu. Dopełnieniem aranżacji będą kompozycje florystyczne wykonane specjalnie w tym celu przez czterech mistrzów kwiatowego fachu.

 

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Kiedy: 17-19 listopada 2022 r.

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6 (wejście Holem Północnym od ul. Grunwaldzkiej oraz Holem Wschodnim od Dworca PKP)

Więcej informacji o wydarzeniu na www.TargiGardenia.pl
Katalog wystawców: ZOBACZ
Pełen program wydarzeń: ZOBACZ
Godziny otwarcia:
czwartek, piątek – dni dla profesjonalistów: 9:00-17:00;
sobota – dzień dla publiczności: 9:00-16:00

Bilety: www.ToBilet.pl