Na ekspozycji znajdą się m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak strefy LEGO, modelarstwa, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa  samochodów zdalnie sterowanych (Halowe Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych ON ROAD oraz Zawody D10 Drift Battle of Poland 2022).

Bilety: https://tobilet.pl/hobby-2022.html

Tegoroczne nowości

Targi HOBBY co roku rozszerzają swoją tematykę o nowe atrakcje. I tym razem organizatorzy przygotowali sporo nowości. Uczestnicy będą mogli odwiedzić muzeum komiksu, czy też wziąć udział w warsztatach ceramiki, florystyki, makramy i pracy w drewnie.

Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Podczas specjalnych prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak stawiać pierwsze kroki w tym zakresie. Miłośnicy strzelania będą mogli skorzystać ze strzelnicy ASG i strzelnicy elektronicznej, a także spróbować swoich sił w łucznictwie. Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, kowalstwa i kaletnictwa. Znajdzie się również coś dla pasjonatów robotyki i elektroniki. Będzie też okazja, by pograć kultowe gry z dawnych czasów na komputerach z przeszłości. Całość dopełni kiermasz rozmaitości i Giełda Winyli.

Na antresoli w pawilonie 3A odbędzie się V edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Kanarków i Ptaków Egzotycznych. To świetna okazja, żeby obejrzeć najwspanialsze okazy hodowców z całej Polski i poznać u źródła tajniki hodowli ptaków.

Po raz pierwszy podczas Targów HOBBY organizowany jest Kącik Opowieści z Pasją – podczas prelekcji pasjonaci podzielą się ze zwiedzającymi wiedzą na temat swojego hobby.

Do 6 roku życia wstęp gratis! Bilet upoważnia także do zwiedzenia Targów Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show.

Więcej informacji na www.targihobby.pl

Szczegóły wybranych atrakcji:

  • Strefa LEGO zajmująca ponad 1000 mkw to wystawa autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków.
    • największe powierzchniowo elementy ekspozycji członków Stowarzyszenia Zbudujmy to:
      • makieta przedstawiająca barwne, pełne życia miasteczko i okoliczne tereny wiejskie. Pomiędzy licznymi kamieniczkami kursować będzie model tramwaju;
      • makieta Wioski Wikingów, na której spośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wioski, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie;
      • makieta Brick Creek, na której zobaczyć będzie można wprawione w ruch autorskie modele Technic;
      • 3 makiety, dzięki którym zabierzemy widzów w krótką podróż dookoła świata zaczynając od zwiedzenia feudalnej Japonii, następnie udamy się spacerem przez arabską ulicę, kończąc na rejsie kanałami Wenecji.
    • na stoisku "Z klocków zbudowane" zobaczymy miedzy innymi pierwszy poznański tramwaj elektryczny i najnowszy niskopodłogowy wagon Moderus Gamma. Nie zabraknie też autobusów oraz pojazdów technicznych.
  • W Strefie MODELARSTWA zobaczymy ponad 3000 modeli w różnych skalach: od skali „N” czyli 1:160, poprzez skalę „H0” - 1:87, 1:64, 1:58, ukochaną przez kolekcjonerów skalę „0” - 1:43, 1:32 do coraz popularniejszych skal 1:24 i 1:18. Nie zabraknie też modeli w skali 1:8, w której powstają modele z bardzo dużą ilością szczegółów, ruchomymi elementami, z oświetleniem itd. Wśród eksponatów będzie można zobaczyć wierny model Subaru Legacy GT i porównać z oryginałem prawdziwym samochodem rajdowym Subaru Legacy GT , który tez stanie na ekspozycji.
  • Jedyna w Polsce modułowa makieta kolejowa w skali 1:32 o szerokość toru 45mm
  • Na specjalnym torze zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w kierowaniu zdalnie sterowanymi pojazdami przeprawowymi. Na stoisku RC Spontan Poznań dowiedzą się też, jak budować takie modele oraz jak je eksploatować i serwisować.
  • Na strzelnicy STEEL ALIVE będzie można bezpiecznie poćwiczyć swoje umiejętności w strzelaniu z wiernych replik broni palnej typu ASG, czyli „Air Soft Gun”.  Broń taka wykonywana jest z różnych materiałów, zwykle w skali 1:1. Strzela się z niej plastikowymi kulkami o średnicy 6 mm, rzadziej 8 mm.
  • Na strzelnicy elektronicznej będzie można postrzelać z granatnika przeciwpancernego – umożliwi to Mini Śnieżnik”, zaawansowany system szkolno-treningowy przeznaczony do doskonalenia umiejętności celowania z broni strzeleckiej oraz przygotowania żołnierzy do strzelań amunicją bojową na „otwartych” strzelnicach prezentowany przez Centrum Szkolenia Wojska Lądowych z Poznania na stoisku Agencja Mienia Wojskowego.