Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w PoznaniuMuzeum Narodowe w Poznaniu

Wydarzenia

01-02-2021 - 31-12-2021

wtorek-czwartek: 10:00-17:00, piątek: 11:00-20:00, sobota-niedziela: 11:00-17:00

Poznań

Aleje Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań

Wybierz bilet

Strona wydarzenia: https://mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-narodowe-w-poznaniu/

Organizator: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Obiekty Muzeum Narodowego pozostają zamknięte do odwołania.

Zakupione przez państwa bilety zachowują swoją ważność w terminie do 31.05.2021 roku.

--------------------------------------

Muzeum Narodowe w Poznaniu, liczące 150 lat, należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. Zbiory prezentowane są w pięciu muzeach poznańskich: Galerii Malarstwa i Rzeźby, Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Wielkopolskim Muzeum Wojskowym i Muzeum Etnograficznym oraz trzech wielkopolskich rezydencjach: Muzeum Pałacu w Rogalinie, Muzeum Zamku w Gołuchowie i Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

W samym sercu miasta znajdziemy okazały gmach z 1904 r., który wraz z nowym skrzydłem mieści wyśmienitą Galerię Malarstwa i Rzeźby. Prezentowane są w niej bogate zbiory sztuki polskiej od średniowiecza po wiek XX. Do najważniejszych należy kolekcja barokowych portretów trumiennych oraz dzieła polskich mistrzów, m.in. Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Jana Matejki. Galerię warto też odwiedzić dla zbiorów malarstwa niderlandzkiego, holenderskiego i włoskiego oraz jedynego w Polsce zbioru malarstwa hiszpańskiego, którego perłami są arcydzieła Zurbarana i Ribery.

--------------

Wejście do obiektów możliwe jest maksymalnie na 30 minut przed zamknięciem.

Regulamin.

To też może Cię zainteresować