Dzień Matki obchodzony jest w niemal 140 krajach na całym świecie. Ten wyjątkowy dzień celebrowany był już w starożytności, kiedy to czczono Boginię Matkę, utożsamianą często z Ziemią – symbolem płodności urodzaju.  W prawie połowie państw, które mają w swoim tradycyjnym kalendarzu Dzień Matki, świętuje w drugą niedzielę maja. W Polsce od 1923 Dzień Matki obchodzony jest 26 maja, który w 2021 roku wypada w środę.

Zastanawiasz się jak uczcić Dzień Matki w roku? Chcesz podarować swojej mamie coś niebagatelnego, co naprawdę ją ucieszy? W tym krótkim artykule zebraliśmy aż 10 nietuzinkowych pomysłów dla mam w różnym wieku i z różnymi zamiłowaniami.

Dzień Matki – prezenty odprężające i relaksujące

1. Bilety na Wiosenny Targ Ogrodniczy w dniach 29 i 30 maja

Twoja mama, każdą wolną chwilę poświęca doglądaniu przydomowego ogródka? Kocha domowe kwiaty i cieszy się każdym kwitnącym pąkiem? Gwarantujemy, że będzie zachwycona biletem na Wiosenny Targ Ogrodniczy, który idealnie wpisuje się w kalendarz wiosennych prac. Miłośniczki ogrodnictwa oraz zieleni będą miały okazję, by spotkać się z producentami oraz wybrać najlepsze dla siebie odmiany roślin. Wśród sprzedających pojawią się również dystrybutorzy materiału pomocniczego, narzędzi, dekoracji. Dla tych z mam, które roślinnością cieszą się we wnętrzu mieszkań i pod cieniem balkonów,  organizatorzy targu przygotowali bogatą ofertę roślin doniczkowych wraz z ofertą osłonek i donic dekoracyjnych.

2. Pakiety do SPA 1306 na Termach Maltańskich

SPA 1306 to ekskluzywne miejsce na mapie Poznania, inne niż wszystkie. Znajdziecie tu cały wachlarz ceremonii zaczerpniętych z kultury Indii, Maroka, Turcji. Zabiegi pielęgnacyjne, masaże i kąpiele  składają się z wielu etapów i pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości i codzienności. Rytuały dopasowane są do wieku i wymagań skóry najbardziej wymagających klientów. Nie znamy mamy, które nie byłaby zachwycona takim prezentem!

Dzień Matki – prezenty dla miłośniczek sztuki

3. Bilety na wystawę „Polska. Siła Obrazu” w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku! Po ogromnym sukcesie w Paryżu i Warszawie wystawa "Polska. Siła obrazu" zawitała do Poznania, gdzie można ją podziwiać do 27 czerwca 2021. Coś dla wrażliwych i czułych na piękno Mam! Chwile w otoczeniu dzieł najwybitniejszych polskich twórców, to musi się spodobać!

4. Bilety na wystawę Malarstwa Impresjonistów i Postimpresjonistów w 3D na Międzynarodowych Targach Poznańskich, tylko 22-23 oraz 29-30 maja

Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh klasycy impresjonizmu i postimpresjonizmu w wyjątkowej aranżacji na wystawie 3D! Prawdziwa uczta dla oczu i ducha, dla której nie trzeba jechać do Paryża! Bilet na wystawę w technologii 3D, która gości w Poznaniu tylko w dwa weekendy maja (22-23 oraz 29-30 maja) z pewnością zaintryguje i ucieszy mamę z artystyczną duszą!

Dzień Matki – prezenty dla mam, które kochają wspólnie spędzony czas i historię

5. Bilety na widowisko Orzeł i Krzyż – Wielkie Zwycięstwa w wybrany weekend lipca

Unikalna forma widowiska, niesamowite efekty świetlne i pirotechniczne rokrocznie przyciąga do Murowanej Gośliny tysiące widzów. Ponad 300 aktorów i statystów, konie i akrobaci zabierają widzów w podróż po dziejach Polski - od legend i założenia Państwa Polskiego przez średniowiecze, złoty wiek, aż po “Solidarność”. Do tej pory nocne widowisko “Orzeł i Krzyż - Wielkie Zwycięstwa” obejrzało już ponad 58 tysięcy widzów! Przedstawienia rozgrywane są pod osłoną nocy, co tylko potęguje niesamowite wrażenia. Na takie widowisko warto wybrać się całą rodziną. Wspólne chwile wpisane w wielką historię. Przeżyjcie to razem!

6. Bilety do Bramy Poznania ICHOT

Brama Poznania to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które opowiada o początkach państwa polskiego i Ostrowa Tumskiego. Nie znajdziecie tu jednak muzealnych eksponatów! Historię wyspy katedralnej poznacie dzięki narzędziom multimedialnym! . Ekspozycja dostosowana jest dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami, a prosty, pozbawiony naukowego żargonu język trafia nawet do młodszych odbiorców. Brama Poznania to także przestrzeń spotkań nad rzeką, gdzie można odpocząć i złapać oddech. Doskonały pomysł na rodzinny weekend dedykowany mamie!

7. Bilety na wystawę DINOZAURY 3D

Ta historia rozegra się w naprawdę odległej przeszłości! Jeżeli dla Twojej mamy największą radością jest czas spędzony z wnukami, koniecznie zarezerwuj bilety na wystawę poświęconą dinozaurom. Oprócz najbardziej znanego Tyranozaura, na ekspozycji będzie można zobaczyć tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury, dilofozaury. Dzieciaki poznają ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców. Dzięki specjalnym okularom 3D prehistorycznych świat gadów będzie na wyciągnięcie ręki niczym w Jurassic Parku! Efekt trójwymiarowości robi niesamowite wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na opiekunach. Wystawę można podziwiać tylko w dwa weekendy maja 22 i 23 oraz 29 i 30 maja.

Dzień Matki – prezenty dla mam poszukujących mocnych wrażeń

8. Bilet na Lot w Tunelu Aerodynamicznym FreeFlyCenter

Skoro wiek to tylko liczba, dlaczego by nie podarować mamie lotu w tunelu aerodynamicznym? Emocje i odczucia podczas lotu w tunelu sięgają poziomu tych, które towarzyszą skokom ze spadochronem! Jednak, aby polatać w tunelu nie trzeba być specjalistą. Przy pomocy własnego ciała można wzbić się nawet na 11 metrów i latać w dowolnym kierunku! Pod okiem doświadczonych instruktorów latają nawet dzieci od piątego roku życia. Latając w tunelu aerodynamicznym w specjalnym kombinezonie, kasku i goglach każda mama poczuje się jak superbohaterka, którą przecież jest dla nas na co dzień!

9. Farma Adrenaliny

Twoja mama czuje się za kierownicą jak ryba w wodzie? Marzy o jeździe profesjonalnym samochodem terenowym 4x4? Spraw, że poczuje się jak kierowca rajdowy w akcji! Kilkunastokilometrowa trasa czeka na amatorki adrenaliny. Bilety na off road do posmakowania na  każdym poziomie zaawansowania. Dla mamy, która dopiero chce poznać zasady mamy pakiet z rolą drugiego kierowcy, dla pewnej swoich umiejętności, aż trzy godzinne szaleństwo.

Dzień Matki – prezent, która mam wybierze sama

10. Voucher na dowolne wydarzenie w ToBilet.pl

Jeden voucher, wiele atrakcji w całej Polsce! Wolisz, żeby to mama zdecydowała o prezencie? Podaruj jej voucher, który przez rok od daty zakupu będzie mogła wymienić na bilet na dowolny koncert, wystawę, wydarzenie sportowe czy kulturalne, wizytę w SPA i wiele, wiele innych atrakcji, które znajdzie na ToBilet.pl.