II Kongres Pokoleń Fundacji Firmy Rodzinne 2019

Konferencje

03-04.10.2019
Serock
Hotel Narvil ul. Czesława Miłosza 14A
KUP BILET
Organizator: Fundacja Firmy Rodzinne

Ponad 400 osób z uśmiechem na ustach i ciepłem w sercu wróciło do domów z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu po pierwszym Kongresie Pokoleń. Bardziej niż serdecznie zapraszamy Was po więcej.

Zastanawiacie się czasem, jak to się dzieje, że choć jesteśmy do siebie jako ludzie tacy podobni, to jako indywidualne osoby tak niesamowicie się od siebie różnimy? Nawet, gdy mówimy o osobach z tej samej rodziny, które najprawdopodobniej wyznają wspólne wartości, te różnice są spektakularne - szczególnie, kiedy w grę wchodzą ważne ustalenia dotyczące przyszłości i strategii rozwoju firmy.

Każde z nas ma swoje własne postrzeganie świata i przeżywanych wydarzeń, w zasadzie trudno jest mówić o wspólnych doświadczeniach. Nie ma dwóch takich samych wspomnień. Jak połączyć te indywidualne światy w jedną rzeczywistość? Jak to zrobić, aby była ona większa i bogatsza niż dwa osobne światy razem wzięte? Jak przekroczyć granicę własnego ja, aby odpowiedzialnie wpływać na nasze otoczenie i osoby, które razem z nami budują nasze firmy? Poszukamy tych odpowiedzi wspólnie.

Przewodnikami po tych tematach będą starannie wyszukane przez nas osobowości: mówcy, autorzy i nasi przyjaciele:

  • Ian A. Marsh

    Londyński prawnik, który spędził ponad 40 lat swojej kariery na pomaganiu firmom rodzinnym. Zaczynał jako doradca prawny, świadczył usługi jako pełnomocnik procesowy, później został powiernikiem, mediatorem, a obecnie - jak sam o sobie mówi - jest facylitatorem rozmowy. Jest autorem książki „Skoro tak dobrze jest rozmawiać, to czemu tak trudno?“, w której przekazuje w klarowny sposób esencję swojego doświadczenia w tworzeniu właściwych warunków do rozmowy - począwszy od naszych własnych myśli i oczekiwań, a na aranżacji pomieszczenia kończąc.

  • Wojciech Eichelberger

    Psycholog, psychoterapeuta, dyrektor Instytutu Psychoimmunologii, który osobiście założył 2004 roku. Autor 10 książek oraz licznych felietonów w poczytnych gazetach i magazynach, m.in. w Polityce, Gazecie Wyborczej, Twoim Stylu, Charakterach oraz Zwierciadle. W codziennej pracy zajmuje się profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

  • Hans-Jacob Bonnier

    Współwłaściciel Bonnier Business - największej grupy z branży mediowej w Skandynawii, będącej właścicielem m.in. wydawanego w Polsce Pulsu Biznesu. Firma założona została na początku XIX w. przez Gerharda Bonniera, który po raz pierwszy wydawcą książki został w 1804 r. Obecnie Bonnier Business oprócz wydawania książek i prasy zajmuje się również produkcją filmową i telewizyjną, a także obrotem nieruchomościami.

KUP BILET